Lőrincz Tamás kvótás, Kozáknak és Bácsinak még van esélye

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.04.28. 12:10
null
Lőrincz készülhet Londonba (Fotó: Action Images)
Címkék
Lőrincz Tamás londoni kvótát szerzett a kötöttfogású birkózók 66 kg-os kategóriájában, miután szombaton bejutott a döntőbe a kínai Tajjüanban (Taiyanban) zajló olimpiai selejtezőn. A többi magyar versenyző közül a 60 kg-os Kozák István az elődöntőben kapott ki, a 74 kg-os Bácsi Péter pedig a vigaszágra került, így mindkettejüknek maradt esélye arra, hogy megszerezzék kategóriájukban a harmadik helyért járó kvótát.

A magyar csapat tájékoztatása szerint a 2006-os Európa-bajnok Lőrincz a selejtezőben az azeri Rasul Csunajevet, a 16 között az üzbég Dilsodjon Turgyijevet, a nyolc között pedig az ukrán Armen Vardanjant győzte le. Az elődöntőben aztán az örmény Aram Jufalakjannal találkozott, s ellene is nyert, méghozzá két sima menetben.

„Tamás egészen kiválóan birkózott, végig akciózta az egész napot, ellenállhatatlan volt – nyilatkozta az MTI-nek a helyszínről Lázár János csapatvezető, a magyar szövetség alelnöke. – Az elődöntő is nagyon sima volt, mindkét menetben eldobta riválisát.”

A 60 kg-os Kozák István a múlt heti, szófiai viadalhoz hasonlóan a négy közé menetelt, ott azonban most is kikapott, ezúttal az ukrán Lenur Temirov állta útját. Kozáknak az olimpiai kvótához két meccset kell nyernie, azaz egy esetleges sikeres bronzmérkőzés után a két harmadik csatájából is neki kellene győztesen kikerülnie a kvótához.

A 2008-as Eb-győztes, olimpiai ötödik Bácsi számára nagyon rosszul kezdődött a verseny, mivel a selejtezőben kikapott az azeri Emin Ahmadovtól, azonban legyőzője meg sem állt a döntőig, így a magyar a vigaszágon küzdhet tovább. Bácsinak a kvótához öt győzelmet kellene aratnia.

A nap negyedik magyarja, Lőrincz Viktor (84 kg) – Tamás öccse – kiesett a versenyből, így számára a jövő heti helsinki kvalifikációs viadal jelenti az utolsó lehetőséget az olimpiai szereplés kivívására.

Lőrincz Tamás a szabadfogású Hatos Gábor pénteki sikere után a második a csapatból, aki Tajjüanban kvótát szerzett. A tavalyi világbajnokságon Sastin Marianna (63 kg), illetve a kötöttfogású Módos Péter (55 kg) és Deák Bárdos Mihály (120 kg), a múlt heti szófiai selejtezőn pedig a szabadfogású Ligeti Dániel (120 kg) vívta ki a londoni szereplés jogát.

Legfrissebb hírek

Kialakult a négyes döntő mezőnye a férfi röplabda Magyar Kupában

Röplabda
18 perce

Gyász: 27 évesen elhunyt az Európa-bajnok norvég sílövő, Sivert Bakken

Téli sportok
48 perce

Az év legnézettebb videói: amikor Gulyás Michelle átvehette az Év Női Sportolójának járó díjat

Egyéb egyéni
51 perce

A Falco 20 ponttal nyert az Alba Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
1 órája

Az Újpest bejelentette román szélsőjének a távozását – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Nicolas Jackson és Cherif Ndiaye szállította Szenegálnak a magabiztos győzelmet az ANK-n

Minden más foci
1 órája

A DVSC kapusa szerint Jordanovnak szerencséje volt a félpályás gólnál

Labdarúgó NB I
2 órája

Korosztályos válogatott középpályást szerezne meg a ZTE FC – NS-infó

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik