London 2012: a szervezők túlköltekeztek, egyre drágább az olimpia

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.03.09. 12:21
Címkék
Brit parlamenti képviselők szerint a nyári londoni olimpia szervezőbizottsága (LOCOG) hatalmas tervezési hibákat követett el és már most túlköltekezett.

Az ötkarikás esemény megrendezése a képviselők szerint sokkal több pénzbe kerül, mint azt a LOCOG állítja. A szervezők hivatalosan 9.3 milliárd fontban (kb. 3223 milliárd forint) határozták meg a költségeket, de ezt az összeget már most túllépték kétmilliárd fonttal. A 2005-ös pályázati anyagban az olimpia megrendezésének összköltségét 2.4 milliárd fontosra (kb. 840 milliárd forint) becsülték.

A túlköltekezés hátterében a biztonsági költségek megnövekedése állhat. A biztonsági személyzet létszáma az előzetesen tervezett 10 ezres helyett több mint a duplája, 23 ezres lesz.

„A LOCOG áldozatául esett a G4S biztonsági céggel megkötött rossz szerződésnek” – mondta ezzel kapcsolatban Margaret Hodge, a brit parlament olimpiai költségvetést felügyelő bizottságának elnöke.

 

Korábban az Egyesült Államok mellett más országok is jelezték, hogy a nyári ötkarikás játékok nincs megfelelően biztosítva egy esetleges terrortámadás esetére. Nagy-Britannia emiatt több mint 10 ezer katonát rendel majd az olimpia idejére Londonba, ez a létszám pedig több mint az Afganisztánban szolgálóké.

Legfrissebb hírek

Spanyol győzelemmel indult a női vízilabdatorna a világbajnokságon

Vizes vb 2025
4 perce

Ausztráliában rendeznének olasz bajnoki mérkőzést

Olasz labdarúgás
19 perce

Legendás kifakadás a kispad mellől, beszélgetés és kártyázás edzés helyett – keressük a magyar futball legjobb idézetét!

Magyar válogatott
44 perce

64 millió euróért szerződtetett szélsőt a Tottenham – hivatalos

Angol labdarúgás
1 órája

Pintér Dániel: Sokat várnak tőlem Miamiban

Légiósok
1 órája

Nyomás nélkül – Patai Gergely jegyzete

Vízilabda
2 órája

Az arany középút a célja női válogatottunknak Szingapúrban a vizes vb-n

Vizes vb 2025
2 órája

Pénteki sportműsor: kezdődik a vizes vb, női vízilabda-válogatottunk medencébe ugrik

Minden más foci
8 órája
Ezek is érdekelhetik