London 2012: a kluboknak el kell engedniük az U23-as futballistáikat

MTI MTIMTI MTI
2012.03.30. 18:42
Címkék
A kluboknak kötelező lesz elengedniük U23-as játékosaikat a londoni nyári játékok futballtornájára a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) végrehajtó bizottságának pénteki, zürichi döntése nyomán.

A FIFA vezető testületének azért kellett állást foglalnia az ügyben, mert az olimpia nem szerepel a sportág hivatalos versenynaptárában. A szervezet a pénteki határozatával szeretné elejét venni a vitáknak, illetve a klubok ellenállásának.

Négy éve a Barcelona és az argentin szövetség állt harcban egymással Lionel Messi elengedése kapcsán, s bár a nemzetközi Sportdöntőbíróság a katalánoknak adott igazat, a klub végül mégis elengedte világklasszis támadóját Pekingbe.

A július 25-én kezdődő olimpiai labdarúgótornán 23 éven aluliak alkotják a csapatokat, melyekbe három „túlkoros” is nevezhető.

Legfrissebb hírek

Milák-csodák az úszó Eb-n; megint csak a Fradi…

E-újság
6 perce

Két magyar jutott döntőbe a torna Eb-n

Egyéb egyéni
14 perce

Kl-selejtező: Várkonyi Bence és Molnár Ádin csapata is ott van a rájátszásban, iksz Dunaszerdahelyen

Európa-konferencialiga
1 órája

Redzicék nagyot fordítottak, továbbjutott a Salzburg az Európa-ligában

Európa-liga
1 órája

Takács Boglárka szép futással Európa-bajnoki 8. lett 200 méteren

Atlétika
1 órája

Klekner Hanga 7. lett az Eb-n, rúdugrásban

Atlétika
1 órája

Nem tudott eljutni a hosszabbításig, hajrában kapott góllal kiesett a Konferencialigából az ETO

Európa-konferencialiga
1 órája

„Hihetetlen a pali!” – Bamidele Yusuf Kristoffer Zachariassenről

Európa-liga
1 órája