London 2012: II. Erzsébet 1976 után második olimpiáját nyithatja meg

2012.02.29. 12:55
Címkék
Hivatalosan bejelentették, hogy II. Erzsébet angol királynő nyitja meg a 2012-es nyári olimpiai játékokat, férjével, Fülöp herceggel együtt. A londoni olimpia megnyitóünnepségét július 27-én, a vadonatúj Olimpiai Stadionban rendezik meg. Szintén a királyi pár nyitja meg a paralimpiai játékokat is augusztus 29-én.

Ez lesz a második alkalom, hogy II. Erzsébet olimpiát nyit meg: először – kanadai államfőként – az 1976-os, montreali ötkarikás játékok nyitóünnepségén kapott szerepet. Erzsébet még hercegnőként az 1948-as londoni olimpia több eseményét is megtekintette.

 

Legfrissebb hírek

Uszik lemond az öveiről, de még nem vonul vissza

Ökölvívás
2 perce

A magyar rögbisek három győzelemmel zárták a chisinaui Eb-kör első napját

Egyéb csapat
15 perce

Haaland nem kezd a norvégoknál, a franciáknál ott van Mbappé a csapatban

Foci vb 2026
25 perce

A Milan nagyon közel jár Goncalo Ramos megszerzéséhez

Foci vb 2026
35 perce

Hét korosztályos magyar érem a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
41 perce

Haaland csak a kispadon lesz a franciák ellen? És tényleg!

Foci vb 2026
52 perce

Sajtóhírek szerint az amerikaiak további négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
1 órája

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik