London 2012: hétfőtől kvótáért ugranak Barta Nóráék

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.02.16. 12:39
Címkék
A brit fővárosba indult csütörtökön négy magyar női műugró, hogy a hétfőtől egy héten át tartó olimpiai kvalifikációs Világkupa-viadalon kiharcolja a jogot a nyári ötkarikás játékokon való részvételre.

„Erre a többszörös Eb-érmes Barta Nórának van a legnagyobb esélye, bár a megszerzett kvóták az országot, s nem a versenyzőt illetik" – mondta Gémesi László, a hazai szövetség főtitkára az MTI-nek.

Ahhoz, hogy valaki egyéniben biztos londoni induló lehessen, a középdöntőbe, vagyis a legjobb 18 közé kell jutnia.

„Ha ez netán egyik ugrónknak sem sikerül, még van mód a javításra, mivel vasárnap, az úgynevezett pótnapon a 18-ból kiszorultak számára még egy versenyt rendeznek. Ott számonként az első ötbe kell bekerülni, de lehet – mivel országonként maximum két fő rajtolhat majd Londonban –, hogy akár hatodik vagy hetedik ráadásnapi helyezés is elég az üdvösséghez" – jelezte a főtitkár.

A párosoknál nyolc duó indulhat az olimpián, ebből a tavalyi vb dobogósai és a házigazdák kettőse a lehetőségek felét már lefoglalta.

„A maradék négy helyért nyilván hatalmas harc lesz, és a reményeink itt bizony roppant szerények. De az egyéniben is nehéz a feladat, atudás mellé jó adag szerencse is kell majd"" – tette hozzá Gémesi László.

A LONDONI KVALIFIKÁCIÓÉRT KÜZDŐ MAGYAROK ÉS VERSENYPROGRAMJUK
Barta Nóra (BVSC) – 3 méteres műugrás
Kormos Villő (RLSE) – toronyugrás, szinkrontoronyugrás
Reisinger Zsófia (RLSE) – toronyugrás, szinkrontoronyugrás, 3 méteres szinkronműugrás
Gondos Flóra (RLSE) – 3 méteres műugrás, 3 méteres szinkronműugrás


Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: Paks–CFR az Európa-liga selejtezőjében; Wimbledon

Minden más foci
3 órája

Nősök–Nőtlenek örökrangadó – Csillag Péter publicisztikája

Minden más foci
3 órája

Ér(d)em helyett szégyen – Deák Zsigmond jegyzete

Párizs 2024
3 órája

A Paks az első nyári eurofecske; az 50 éves Palkovics Krisztián a Kékszalagon ünnepel

E-újság
3 órája

Női Eb: a francia válogatott a második meccsét is megnyerte

Minden más foci
4 órája

Osztálykülönbség: a PSG négy gólt vágva ütötte ki a Real Madridot a klub-vb elődöntőjében!

Klub-vb
4 órája

BL-selejtező: nem sok babér termett a vendégeknek szerdán

Bajnokok Ligája
4 órája

Spanyolországba és Belgiumba adja kölcsön egy-egy játékosát az MTK – NS-infó

Labdarúgó NB I
5 órája
Ezek is érdekelhetik