Úszás: Gyurta trónját nézte ki magának a tizenhét éves japán tehetség

2012.01.15. 15:52
Címkék
Kihívást intéztek Gyurta Dánielhez, a magyar mellúszóklasszishoz: a Japánban „új Kitadzsimának" tekintett 17 éves Jamagucsi Akihiro nyíltan beszélt arról, hogy célja az aranyérem 200 vagy 100 méteres mellúszásban a londoni olimpián.

A junior-világbajnok Jamagucsi a Nikkan Sportsnak elmondta: képesnek érzi magát, hogy megszerezzen egy aranyat Londonban.

„Kitadzsima óta nem láttam hozzá hasonló tehetséget. Félelmetes állóképessége van, és az olimpián bármi összejöhet neki" – mondta róla a japán szövetségi edző, Hirai Norimasza.

„Hirai úr azt mondja, a kétszázas sikerhez már túl közel van London, de megpróbálom, és százon is jó esélyeim vannak. Kétszázon 2:09 alá akarok kerülni, ám az igazi az lenne, ha 2:08 alá mennék és nyernék. Azt mondják nekem a szurkolók, hogy sok szerencsét Rióra, de az túl messze van" – mondta Jamagucsi.

Gyurta 2009-ben 2:07.64-es Európa-csúccsal nyert világbajnokságot, 2011-ben pedig 2:08.41-es idővel diadalmaskodott.

Legfrissebb hírek

Játszadozás egymás között – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB II
2 órája

Gyász és ünnep – Somogyi Zsolt jegyzete

Spanyol labdarúgás
2 órája

Keddi sportműsor: döntőbeli 4. meccs a férfi röpi Extraligában; az FTC a férfi vízilabda BL-ben játszik

Minden más foci
2 órája

Nikolics: Vargára nagy jövő várhat az AEK-nál; Szélig Viktor büszke a Volánnál eltöltött 10 évére

E-újság
2 órája

Mathys Tel parádés gólt lőtt, a hibája viszont a Tottenham két pontjába került a Leeds ellen

Angol labdarúgás
3 órája

La Liga: kései gólokkal ikszelt egymással a Rayo és a Girona

Spanyol labdarúgás
3 órája

Ollózós góllal győzte le a kétgólos hátrányból felálló Napolit a Bologna

Olasz labdarúgás
3 órája

Championship-rájátszás: a Hull váltott jegyet a Wembley-be

Angol labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik