London 2012: Hidvégi ötödik a tesztverseny lólengés-döntőjében

MTI MTIMTI MTI
2012.01.12. 21:34
Címkék
Hidvégi Vid az ötödik helyen zárta a lólengés csütörtöki döntőjét a tornászok londoni, olimpiai kvalifikációs tesztversenyén.

Altorjai Sándor, a magyar szövetség (MATSZ) főtitkára arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a kedd éjjel az egyéni összetettben elért 20. helyével ötkarikás kvótát szerzett versenyző jó gyakorlatot mutatott be, ám egy mozdulatsort kihagyott, ezért az alappontjainak számát három tizeddel csökkentették a bírók.

„Úgy gondolom, hogy benne lett volna egy bronzérem, ha azt a hibát nem követi el" – tette hozzá Altorjai.

Hidvégi után szerda éjjel Böczögő Dorina is kvótát szerzett, így a lólengés kétszeres világbajnokával, a tavaly októberi tokiói vb-n már ötkarikás indulási jogot szerzett Berki Krisztiánnal együtt három magyar tornász lesz ott az idei nyári játékokon, ilyenre pedig a 2000-es sydneyi esemény óta nem volt példa.

Legfrissebb hírek

Ibra listázta a vb legjobban teljesítő játékosait – óriási meglepetés az élen

Foci vb 2026
7 perce

Közös világbajnoki meccsnézés Budapesten a német válogatott és Gulácsi Péter főszereplésével

Foci vb 2026
8 perce

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
12 perce

Pongó Marcell: A finnek vissza akarnak vágni, a belgák az életükért küzdhetnek majd

Kosárlabda
17 perce

Az ausztrálok kapitánya a szurkolóknak: Keljenek fel korán, és szurkoljanak nekünk!

Foci vb 2026
44 perce

A Volóc nyerte az idei Kalocsai Géza-emléktornát

Minden más foci
54 perce

A török kapitány próbált úgy viselkedni a csapatával, mint egy pszichológus

Foci vb 2026
1 órája

Montella: Nem kell 24 évet várni az újabb török vb-részvételre

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik