Az FTC II tíz emberrel, Abdi triplájával nyert a Vidi II ellen

2011.10.01. 19:05
Liban Abdi visszatért, és az NB II-es csapatban mutatta meg bizonyítási vágyát (Fotó: Németh Ferenc – archív)
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának hetedik fordulójában a 35. perctől emberhátrányban játszó Ferencváros II hazai pályán 5–3-ra legyőzte a Videoton-PFLA-t. A hazaiaknál Liban Abdi, míg a vendégeknél Máté János mesterhármast szerzett. A listavezető MTK otthon 4–0-ra nyert a sereghajtó Dunaújváros ellen, ezzel továbbra is első helyen áll a tabellán. Továbbra sincs győzelme a Nyíregyházának az NB II Keleti csoportjában, ám a Békéscsaba ellen 0–2-ről a lefújás előtti pillanatokban kiharcolt döntetlennel fontos pont került a birtokába. Három tizenegyest hozott a Szolnok–Eger csata első félideje (végül a hazaiak nyertek), míg az újonc Szeged fölényesen legyőzte a Bp. Honvéd második együttesét.

Szenzációs összecsapást hozott a Ferencváros és a Videoton másodosztályú csapatának szombati mérkőzése. Az első félidő után a hazai pályán futballozó zöld-fehérek a szünetben 3–1-es vezetéssel vonulhattak pihenőre. Holman Dávid fejes gólja mellett a klubhoz nemrég visszatérő Liban Abdi két tizenegyest is értékesített, míg a Vidi részéről Máté János volt eredményes – szintén büntetőből. A Fradi a 35. perctől emberhátrányban játszott, mivel Tóth Axelt a játékvezető durva szabálytalansága miatt kiállította.

A második játékrészben a vendégek alig nyolc perc alatt kihasználták az emberfórt: Máté János megszerezte második és harmadik gólját is, 3–3-ra módosítva az eredményt. A PFLA reménye azonban mindössze pár percig tartott, Liban Abdi – Máté mesterhármasára válaszolva – ismét betalált, méghozzá szabadrúgásból. Két perccel később Vass Máté is gólt szerzett, így a végeredmény 5–3 lett az FTC II javára.

A listavezető MTK a sereghajtó Dunaújvárost fogadta, a budapesti kék-fehérek Ladányi Tibor, Pál András, Nikházi Márk és Tischler Patrik találatával végül 4–0-ra nyertek.

A nyíregyházi mérkőzés első félideje nem hozott gólokat, a fordulás után aztán öt perc leforgása alatt kétszer is betalált a Békéscsaba: az 58. percben Leucuta gólra váltotta az általa kiharcolt tizenegyest, majd a 62. percben egy nagy bedobás után Pozsár lőtt közelről a hazai kapuba. A Szpari Reznek révén gyorsan szépített, majd a sérülések miatti hosszabbításban Ráti Gergő közelről egyenlített.

Szolnokon is két korábbi NB I-es csapat randevúzott, ráadásul a két edző személye is érdekességgel szolgált: az egri hadvezér, Simon Antal a tavasszal még a Szolnokot irányította, és pályafutása során hosszú ideig futballozott együtt szolnoki utódjával, Romanek Jánossal. Nos, ez a szombat Romanek csapatának sikerült jobban. A hazaiak korán megszerezték a vezetést: az 5. percben Mile Krisztián egy kezezésért befújt büntetőből talált be az egri kapuba. Hét perccel később Horváth Zoltán is büntetővel kísérletezhetett – éppen Mile lökte fel –, ám rosszul lőtt, Tóth Zoltán kiütötte a labdát. A szünet előtt aztán újra szolnoki büntető következett, és Mile ezúttal sem kegyelmezett korábbi csapatának. A fordulás után Mundi Roland tette biztossá a hazai sikert.

A Szeged és a Honvéd MFA egyaránt öt ponttal várta az egymás elleni mérkőzést, és már a szünetben látszott, hogy a szegediek lépnek előrébb a tabellán. Az első fél órában Bernáth Péter kétszer is kiváló ütemben érkezett egy-egy beadásra, és a játékrész hajrájában Folmer Krisztián is góllal büntetett egy védelmi megingást. A hazaiak a folytatásban megőrizték előnyüket.

A Vác Rábold Richárd révén korán előnyt szerzett, a Mezőkövesd a házi gólzsák, Hamar Ádám találatával a 65. percben egyenlített. A vendégek a 72. percben emberelőnybe kerültek, de képtelenek voltak élni vele, maradt a döntetlen.

Az ötödik szombati meccs nem hozott gólt, a Kazincbarcika egy pontot otthon tartott a korábban idegenben két győzelmet is arató Cegléd ellen.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 7. FORDULÓ
FC TATABÁNYA–FC AJKA 2–0 (2–0)
Tatabánya, 600 néző. Vezette: Pánczél (Péter T., Makkosné)
TATABÁNYA: Dombai A. – Kiprich D. (Kiss R., 83.), Böjte (Farkas V., 59.), Izing, Almási – Móri, Milanovics, Deme, Lajtos (Nyilas E., 70.) – Sitku, Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Günther – Szabó L., Pothárn, Kovács Sz. (Wittman, 74.) – Szalai R. (Horváth A., 59.), Mihalecz P., Gaál B. (Major, 74.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Farkas J. (1–0) a 6., Móri (2–0) a 41. percben
Kiprich József: – Nehéz meccsen vagyunk túl, jó csapatot győztünk le. Játékosaimon látszott, nagyon akarják a sikert.
Artner Tamás: – Szerencsétlenül korán kapott gól és a meg nem adott büntető rányomta bélyegét a mérkőzésre. Többet nem foglalkozom a játékvezetőkkel.
BAJAI LSE KALO-MÉH–GYIRMÓT FC 4–1 (0–1)
Baja, 500 néző. Vezette: Solymosi (Berettyán, Horváth R.)
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Kardos – Micskó (Balázs, a szünetben), Domokos, Szőllősi F. – Nagy E. (Lógó, 67.) Szöllősi T. (Kormos, a szünetben), Csovics. Vezetőedző: Bognár György
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Domanyik, Szabó Cs. – Czanik (Polyák,70.) Lázár, Horváth R., Homonyik (Cseri T., 40.) – Tóth N. (Laki, 57.) Weitner. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Tóth N. (0–1) a 32., Kormos (1–1) az 52., Csovics (2–1) az 59., Kormos (3–1) a 70., Csovics (4–1) a 80. percben
Bognár György: – Gratulálok a srácoknak, megérdemelten nyertünk. A szünetben át kellett állni egy másik játékra, a második félidőben már nagyon jól játszottunk, bár ennél is nyújtottunk már jobb teljesítményt.
Soós Imre: – Számomra érthetetlen módon az első félidő után játékosaim azt hitték, hogy elég kivinni a mezt a pályára. Futás nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. A meglepetéstől azt sem tudom, hogy hol vagyok.
MTK–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA ASE 4–0 (3–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Karakó (Butkai, Szilágyi N.)
MTK: Hegedüs L. – Wolfe, Kálnoki Kiss, Szekeres A., Ladányi – Nikházi, Vukmir – Kanta J., Pál A. (Vass P., 32.), Csiki – Frank (Tischler, 59.). Szakmai igazgató: Garami József
DUNAÚJVÁROS: Floszmann – Huber, Salamon, Dudás P., Payeta – Basztovanov, Cséza, Vaskó J. (Nagy D., a szünetben), Márki – Bezerédi (Rottmann, 48.), Szmoljanovics. Vezetőedző: Nagy Zoltán
Gólszerző: Ladányi (1–0) a 12., Pál A. (2–0) a 28., Nikházi (3–0) a 40., Tischler (4–0) a 80. percben
Kiállítva: Cséza (második sárga lap után) a 81. percben
Garami József: – Az első félidőben a csapat jól felpörgette a játékot, így megnyugtató előnyre tett szert. Győzelmünk ilyen különbséggel is megérdemelt.
Nagy Zoltán: – A listavezető otthonában nem egyszerű a csapatok helyzete. Nekünk különösen nehéz volt. Tesszük tovább a dolgunkat, hogy előbbre léphessünk.
VESZPFÉM FC–GYŐRI ETO II 4–0 (2–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Farkas T. (Kóbor, Török K.)
VESZPRÉM: Kádár – Ihász, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Tiago (Gomez, 79.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik – Novotny (Czvetkó, 75.), Alex (Nikolin, 70.). Vezetőedző: Vágó Attila
ETO II: Molnár P. – Nagy Á., Paget, Zámbó, Hagymási (Kálmán, 60.) – Dömötör, Kiss M., Nicorec (Nyitrai, 44.), Strestik – Varga T., Kiss Sz. Edző: Klement István
Gólszerző: Lang (1–0) a 20., Lang (2–0) a 31., Novotny (3–0) a 70., Hegedűs Gy. (4–0) a 73. percben
Kiállítva: Zámbó (Novotny megrúgásáért) a 72. percben
Vágó Attila: – Dicséretes, hogy öt ifjúsági korú játékossal végig kézben tartottuk a mérkőzést, úgy, hogy jó ütemben lőttük a gólokat.
Klement István: – Bármennyire is szerettünk volna két magas belső védőt, nem volt, így a Veszprém fejjel megvert minket.
SOPRONI VSE–BKV ELŐRE 1–0 (1–0)
Sopron, 1500 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
SOPRON: Sipos G. – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Csordás Cs. (Tamási R., 65.), Bozsoki, Tatai, Lazics – Szabó L. (Szabó P., 70.), Bausz (Planéta, 90.). Vezetőedző: Végh Tibor
BKV: Kóré – Miklósvári, Baranyai N., Máj, Sebők I. – Fazakas (Dányi, 74.), Csikós, Takács M. (Boros J., 30.), Selei (Berki, 69.) – Szabó V., Varga E. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Szmiljanics (1–0) a 24. percben
Végh Tibor: – Jól kezdtük a mérkőzést, a vezetést is megszereztük, sajnos a második félidőben kihagytuk a meccs helyzetét, s így izgalmassá tettük a találkozót.
Szapor Gábor: – Az egyéni, hibás döntéseink megbontották az eddigi kiváló csapategységet. Felnőtt futballt nehéz gondolkodás és becsvágy nélkül játszani.
FERENCVÁROS II–VIDEOTON-PFLA 5–3 (3–1)
Albert-stadion, 300 néző. Vezette: Szőts (Mohos, Gyürüsi)
FTC II: Végh – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Birtalan – Fitos, Vass M., Peszmeg, Holman (Nyilasi B., 79.) – Varga B. (Papp M., a szünetben), Abdi (Szabó R., 69.). Edző: Lipcsei Péter
VIDEOTON-PFLA: Pajovics – Margitics, Vaszicsku (Paudits, a szünetben), Jankovics (Farkas N., 67.), Papucsek – Macsicza – Nagy D., Soós J., Király P. – Babos (Elek B., 70.), Máté J. Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Abdi (11-esből, 1–0) a 7., Máté J. (11-esből, 1–1) a 12., Abi (11-esből, 2–1) a 21., Holman (3–1) a 34., Máté J. (3–2) a 48., Máté J. (3–3) az 53., Abdi (4–3) az 59., Vass M. (5–3) a 61. percben
Kiállítva: Tóth A. (buktatta Jankovicsot) a 37. percben
Lipcsei Péter: – Le a kalappal a játékosok előtt, nem könnyű emberhátrányban játszani több mint ötven percen keresztül, de mi kibírtuk, sőt három–három után is felálltunk.
Hartyáni Gábor: – Amikor három–egyről egyenlítettünk, azt hittem, megvan a mérkőzés, de durva egyéni hibák miatt kikaptunk. Ez a csapat jelenlegi helyzetében nem megengedhető.
KELETI CSOPORT, 7. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 2–2 (0–0)
Nyíregyháza, 700 néző. Vezette: Szabó Zs. (Márkus T.,Pápai)
NYÍREGYHÁZA: Sánta T. – Orosz M., Vukadinovics, Radványi D., Mészáros M. – Farkas M. (Suci, 74.) – Kovács Á. (Ráti, 39.), Reznek, Davidov, Haburcsák (Popa, 60.) – Salami. Vezetőedző: Gálhidi György
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes I., Kállai N., Makra, Horváth T. – Szélpál T. (Szigeti, 60.), Balogh M., Fülöp T. (Mészáros L., 74.), Pozsár – Balázs J., Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Leucuta (11-esből, 0–1) az 58., Pozsár (0–2) a 62., Reznek (1–2) a 65., Ráti (2–2) a 92. percben
Gálhidi György: – Emberfeletti küzdelemben szerezte meg a csapat az egy pontot. A meghatározó emberek is végre azt játszották, amit várunk tőlük, és két tizenkilenc éves játékos szerezte a góljainkat.
Pásztor József: – Megnyert mérkőzést adtunk döntetlenre, viszont a Nyíregyháza megérdemelten szerzett egy pontot, mert nem adta fel, és a végén még meg is nyerhette volna az összecsapást.
SZOLNOKI MÁV FC–EGRI FC 3–0 (2–0)
Szolnok, Tiszaligeti stadion, 1200 néző. Vezette: Veizer Roland (Demeter, Galán)
SZOLNOK: Tóth Z. – Papp Sz., Mile, Szeleczki, Balogh P. – Ulvicki (Urbán-Szabó, 80.), Kis R. (Németh T., 87.) – Lengyel B., Szepessy, Mundi – Vári (Kalmár, 62.). Vezetőedző: Romanek János
EGER: Sztankó – Balog Zs., Knakal, Bíró P. (Pavicsevics, a szünetben), Debreceni – Katona, Hamauz – Olasz, Farkas Á., Bojtor (Hristov, a szünetben) – Horváth Z. (Fürjes, 59.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Mile (11-esből, 1–0) a 6., Mile (11-esből, 2–0) a 45., Mundi (3–0) az 55. percben
Romanek János: – Nehéz héten vagyunk túl, de játékosaim nagyon odatették magukat. Ha kellően odafigyelünk a továbbiakban is, úgy érzem, nehéz lesz minket itthon megverni.
Simon Antal: – A kimaradt tizenegyes fordulópont volt, attól kezdve a Szolnok magabiztosan játszva ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.
SZEGED 2011–BP. HONVÉD-MFA 3–0 (3–0)
Szeged, 2000 néző. Vezette: Becséri D. (Forgács, Becséri G.)
SZEGED: Trepák – Laczkó J., Magyar Gy., Tóth I., Radnai – Kulacsik (Puskás Cs., 69.), Batik, Gellér G. (Reyes, 80.), Gahwagi – Folmer (Bubori, 73.), Bernáth P. Vezetőedző: Kolozsvári János
HONVÉD II: Vereckei – Sundas, Baráth B., Gengelicki, Fejes J. – Lengyel Gy. (Nagy M., 69.), Nagy A., Futó, Vécsei (Czár R., a szünetben) – Kemény, Vólent. Edző: Vincenzo Mazzeo
Gólszerző: Bernáth P. (1–0) a 10., Bernáth P. (2–0) a 30., Folmer (3–0) a 41. percben
Kolozsvári János: – Sajnálom, hogy csak az első félidőben játszottunk gólra törően.
Vincenzo Mazzeo: – Dugóba kerültünk az autópályán, lehet, hogy a késés miatt futballoztunk gyengébben az elején. Viszont fiatal csapatunk második félidőbeli teljesítménye biztató a jövőre nézve.
DUNAKANYAR VÁC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 1–1 (1–0)
Vác, 300 néző. Vezette: Alvaro Garcia Miguel (Ring Gy., Lémon O.)
VÁC: Borszéki – Króner, Páles, Juhász B., Hegedűs Cs. – Andrejcsik (Tányéros G., 74.), Szabados T. (Franyó, a szünetben), Gulyás G. (Arany Z., 34.), Rábold – Albert Á. – Michel. Vezetőedző: Szabados György
MEZŐKÖVESD: Szántai – Ur, Vámosi, Kaszás, Sivák – Bagi, Zováth (Török S., 62.), Irhás (Enescu, 48.) – Bogdány (Palásthy N., 82.), Hamar, Jeremiás. Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Rábold (11-esből, 1–0) a 4., Hamar (1–1) a 65. percben
Kiállítva: Páles (a kiugró Bogdányt buktatta) a 72. percben
Szabados György: – A mai eredményért szakadtunk, repedtünk, nagy áldozatokat hoztunk.
Huszák Géza: – A második félidő alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Ilyen passzban vagyunk, semmi sem sikerül.
KAZINCBARCIKAI SC–CEGLÉDI VSE 0–0
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Oláh G. (Varga G., Kovács II G.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai, Nyisalovits, Toplenszki, Horváth Sz. – Konate – Kovács B. (Badalik, 63.; Horváth B., 70.), Borbély B., Fehér B., Tátrai (Poszuk, 81.) – Kovács P. Vezetőedző: Szabó János
CEGLÉD: Miski – Robson, Buzás V. (Odrobéna, 57.), Ladiszlai, Vincze Z. – Nagy L. – Kenderes (Kása, 67.), Koncz, Farkas I. – Markó (Fekete A., 86.), Balog Sz. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Szabó János: – Helyzeteink alapján és a mérkőzésen nyújtott teljesítményünk miatt mindenképpen megérdemeltük volna a győzelmet.
Ványi Zsolt: – A pálya talaja nem tette lehetővé a folyamatos játékot, a második félidőben többet birtokoltuk a labdát, de ez kevésnek bizonyult ahhoz, hogy sikert éljünk el.