Fordulatos meccsen nyert a Siófok Kecskeméten

2011.05.14. 21:02
Honma (középen) mesterhármasával győzött a Siófok (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a kiesés elől menekülő BFC Siófok Kecskemétre látogatott. A vendégek Honma Kazuo találatával szerezték meg a vezetést a 11. percben, erre Bori Gábor büntetőjével válaszoltak a hazaiak. A siófoki gárda – de leginkább Honma – nem adta fel, és a japán támadó a 39. percben újra megszerezte a vezetést a vendégeknek. A második félidőben Bertus ismét egyenlített, majd ki más, mint Honma lőtte a siófokiak győztes gólját.

Tapogatózva kezdett mindkét gárda, a 11. percben azonban megszerezte a vezetést a Siófok: Délczeg Gergely jobb oldali beadására középen remekül érkezett Honma Kazuo, és hét méterről a kapu bal oldalába bólintott (0–1).

Nem sokáig örülhetett a vezetésnek a Siófok, ugyanis a 17. percben egyenlített a Kecskemét: Bori Gábor bal oldali beadásába Ludánszki István kézzel ért bele a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Bori végezte el, és az elvetődő kapus mellett a bal alsó sarokba helyezett (1–1).

A kapott gól után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Siófok, és mezőnyfölényt alakított ki. A 24. percben Fehér Zsolt jobb oldali beadására Honma érkezett középen, fejese csak néhány centiméterrel kerülte el a hazaiak kapuját.

A 25. percben valóságos tűzijáték alakult ki a KTE kapuja előtt, Csordás Csaba és Délczeg lövését is hárítani tudta Antal Botond.

A 39. percben azonban már tehetetlen volt a kecskeméti kapus: Melczer szöktette Délczeget a jobb oldalon, aki két remek csel után gurított középre, az érkező Honma pedig 17 méterről a jobb alsóba helyezett (1–2).

A második félidőben kissé álmosan kezdtek a Balaton-partiak, ennek meg is lett a böjtje, hiszen az 53. percben Sindou Dosso passzából Bertus Lajos tört a tizenhatoson belülre és lőtte ki a bal alsó sarkot (2–2).

A vendégek nem tétlenkedtek és az 58. percben ismét megszerezték a vezetést. Délczeg mutatott be egy remek egyéni akciót, több embert is megforgatott, majd a kapu előterébe lőtt, ahol az érkező Honma talált a kapu jobb sarkába, ezzel megszerezte saját maga és csapata harmadik találatát (2–3).

A mérkőzés vége felé a Siófok ráült az eredményre, a Kecskemét pedig kezdett belenyugodni vereségébe, ezért mezőnyjáték alakult ki. Csordás Csaba megpróbálta lemásolni csapata utolsó gólját: betört a tizenhatoson belülre, majd Délczeghez passzolt. Az eredményes befejezés helyett a csatár Urbán Pálba lőtte a labdát, ami így szögletre pattant.

A Siófok győzelmének köszönhetően megmenekült a kieséstől, ezzel a másodosztályba taszította az MTK-t.