NB II: titokzatos soproni igazolások, szlovén és ciprusi válogatott érkezett

Vágólapra másolva!
2012.05.13. 13:24
Címkék
Mint arról a héten már beszámoltunk, a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában szereplő Soproni VSE vezetőedzője, Soós Imre külföldi játékosokkal erősítené meg a kiesés ellen harcoló klub keretét. Tegnap kiderült, hogy az erősítés már meg is történt – a már bajnok MTK elleni bajnokin (1–1) szerepet kapott két, eddig titokban tartott új igazolás: a ciprusi Alekosz Aleku és a szlovén Dominik Bersnjak rohamozta az ellenfél kapuját, az utóbbi gólt is szerzett.

Két új támadóval lépett pályára a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 27. fordulójában hazai pályán a Sopron a már bajnok MTK ellen (1–1).

A ciprusi Alekosz Aleku hazájából, az élvonalbeli Nea Szalamiszból érkezett, korábbi válogatott támadó. Ebben a szezonban kevés játéklehetőséget kapott volt csapatánál.

Dominik Bersnjak Szlovéniában született, többek között szerepelt az NK Mariborban és az NK Celjében is, de megfordult a belga Genkben is. A szlovén élvonalban 149 meccsen 40 gólt szerzett.

Az egyszeres szlovén válogatott támadó máris megszerezte első találatát a Sopron színeiben, az ő nevéhez fűződik az MTK elleni egyenlítő gól.

„Új játékosaink sokat hozzá tudtak tenni a csapat játékához. Dominik parádés gólt szerzett, és úgy néz ki, hogy a többi pályán lévő játékost is magukkal tudták húzni" – nyilatkozta az érkezőkkel kapcsolatban Soós Imre vezetőedző a klub hivatalos oldalának.

A Sopron egyébként az elmúlt napokban három játékost is igazolt, ugyanis a két támadó mellett érkezett a boszniai horvát belső védő, Ivankovic Vedran, igaz, ő már múlt héten a Dunaújváros ellen bemutatkozott.

 

Legfrissebb hírek

NB I: Újpest–Kazincbarcika

Labdarúgó NB I
2 perce

Így törte el a korábbi youtuber állkapcsát Joshua – kép

Ökölvívás
3 perce

Fordulatos meccsen négygólos döntetlent játszott a Cagliari és a Pisa

Olasz labdarúgás
26 perce

Férfi kézi: Rea Barnabás távozik a Stjarnantól – hivatalos

Kézilabda
42 perce

Elsöprő többséggel további négy évig a 81 éves Hasszan Musztafa az IHF elnöke

Kézilabda
47 perce

Mbappé: A gólörömöm Cristianónak szólt, sokat segített nekem

Spanyol labdarúgás
54 perce

Gyász: elhunyt kollégánk, a párizsi olimpiáról is tudósító Csudai Sándor

Egyéb egyéni
1 órája

A Porto hivatalosan is bejelentette Thiago Silvát

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik