Ezúttal nem sikerült: a Gyirmót nem tudta kihúzni előnyét az MTK ellen

2022.03.04. 19:51
A kiesési helyosztón a Gyirmót FC Győr 1–1-re végzett a vendég MTK Budapesttel a labdarúgó NB I 23. fordulójának nyitó mérkőzésén. A hazaiak védője, Szegi Vince volt a meccs kulcsszereplője: gólt lőtt, egy nagyot mentett, majd a ráadásban második sárgával kiállították az ellentétes félidők mérkőzésén.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Szegi (sárgában) volt a meccs kulcsszereplője: gólt lőtt, a végén pedig kiállították (Fotó: Huszár Gábor) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Szegi (90+4.)

ONLINE SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE KÖZVETÍTÉS ITT!

Hét hónap telt el a gyirmóti idénynyitó óta, amikor a világítóberendezés meghibásodása miatt jó ideig félhomályban gyúrta egymást a hazai csapat és az MTK. Aki akkor látta legutóbb a fővárosi együttest, rá sem ismert volna péntek este, aminek oka nem a világítás minőségi javulásában keresendő: a kékek akkori összeállításából csupán hárman, Milan Mijatovics, Ylber Ramadani és Bojan Miovszki maradt meg hírmondónak, és mint köztudott, a sereghajtó vezetőedzőjének személye azóta kétszer is változott. A helyezése dacára dicséretesen vitézkedő Gyirmótban hatan kezdtek a tavaly nyáriak közül, és a csapat ezúttal sem huszáros rohamokkal, hanem szervezett védekezésből indított támadásokkal kísérelte meg az MTK elleni idénybeli jó szereplés (1–1, 3–0) folytatását.

Élénk iramban kezdődött meg a mérkőzés, a vendégek megerősített középpályássorral mezőnyfölény kialakítására törekedtek, míg a sárga mezesek szokásos hadrendje támadásban Florent Hasani és Medgyes Zoltán felzárkózásával háromtagúvá bővült. Az első igazán nagy helyzet a bal oldalon egyedül érkező Braniszlav Sluká előtt adódott, ő azonban közelről csúnyán kapu fölé küldte a labdát, később a kilépő Futács Márkót szerelték a lövés pillanatában. A kis létszámú, de rendkívül lelkes fővárosi szurkolócsoport pillanatnyi szünet nélkül biztatta kedvenceit, míg a hazaiak lelátói támogatása egy-egy dobra, illetve trombitára szorítkozott.

A 30. perc táján érezhetően megtört a csapatok lendülete, mindkét oldalon több hiba csúszott az összjátékba. Továbbra is a kékek voltak kezdeményezőbbek, és ha olykor sikerült is a gyirmóti védelem mögé kerülniük, az utolsó passzokat vagy elrontották, vagy az idejében visszazáró hazai hátsó alakzat hiúsította meg a gólszerzést. Ám a támadásokról sem mondtak le a vendéglátók, szögletrúgásokkal veszélyeztettek, és kitartó próbálkozásaikat a 42. percben siker koronázta. A hazai mezőny egyik legeredményesebb védője, Szegi Vince használta ki az MTK védelmének figyelmetlenségét, és szerzett vezetést csapatának. 1–0

A szünet előtt váratlanul kapott gól után arra lehetett következtetni, hogy a kék-fehérek minden erejüket összeszedve az állás megfordítását célozzák meg. Márton Gábor nem is várt sokáig a cserékkel, a folytatás tizenkettedik perce után három friss erőt küldött be a támadójáték hatékonyabbá tételére, közülük Szakály Dénes eleve a csatárok vonalában helyezkedett el. Időnként nagy fölényben játszottak a fővárosiak, hiába reklamáltak büntetőt és sárga lapot, utóbbiból az első éppen a játékvezetőnek beszóló edzőjüknek jutott.

Két gólveszélyes gyirmóti kontraakció terelte át a játékot rövid időre a másik térfélre, de aztán újra az MTK támadásai következtek, gyakori tizenhatoson belüli tömörülésekkel. Az erőfeszítéseknek nagy nehezen meglett a gyümölcse, mert a negyedik csereként beálló Kovácsréti Márk röviddel a játékidő vége előtt megszerezte az egyenlítő gólt. 1–1

A végig többet kezdeményező vendégcsapat végül megmentett egy pontot, az összecsapás ugyanúgy 1–1-gyel zárult, mint a tavalyi idénynyitó, de a döntetlen igazából egyik csapatnak sem jó.