Utánpótlás: szatmári tehetségek után kutat a DVSC akadémiája

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
Vágólapra másolva!
2011.06.03. 08:06
Címkék
Együttműködési megállapodást írt alá csütörtökön a Debreceni Labdarúgó-akadémia a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Csengerben a szatmári tehetségek felkutatása érdekében. Az ünnepélyes eseményen a teljes debreceni városvezetőség és a DVSC-TEVA elöljárói egyaránt jelen voltak.

Kósa Lajos, Debrecen polgármestere a Debrecen Televíziónak adott interjújában elmondta: a Debreceni Labdarúgó Akadémiát Kelet-Magyarország és a Kárpát-medence észak-keleti részének utánpótlás központjává kívánják fejleszteni, amelyben a régió legtehetségesebb fiatal focistái a sporton kívül az oktatásban is részt vehetnek.

A városvezető elmondta: várhatóan ősszel, a Nagyerdei Stadionnal közel egy időben kezdik el építeni az akadémia Debrecen-Pallagon kialakítandó központját, amelynek most folyik az engedélyeztetési eljárása.

„Arra gondoltunk a többségi tulajdonossal, Szima Gáborral egyetemben, hogy a pénzt, amit a Loki összefocizott, nem elköltjük, hanem az utánpótlás akadémiába tesszük – mondta Kósa. – Ezzel párhuzamosan megpróbáljuk megszervezni azt a regionális szerepet, amit a Lokinak mindig szántunk."

Csütörtökön a debreceni önkormányzat, a DVSC Futballszervező Zrt. és a Debreceni Egyetem – az akadémia társtulajdonosai – több mint hetven önkormányzattal kötött szerződést azért, hogy a térség fiataljai közül a legtehetségesebbek Debrecenbe kerülhessenek, és ők alkossák a gárda jövőbeli csapatának magját.

Rámutatott: a kormány több sportág, köztük a labdarúgás támogatására kidolgozott adóváltozásai lehetővé teszik vállalkozásoknak, hogy például a Debreceni Labdarúgó Akadémiához hasonló központoknak nyújtott támogatásukat leírhassák az adójukból egy meghatározott összeghatárig. Szerinte Debrecenben sok olyan cég van, amelynek a támogatását meg lehet szerezni. Kitért a sport gazdasági szerepére, hangsúlyozva, hogy a DVSC jó európai szereplése Debrecen városmarketingjének többet tud hozni, mint egy több tízmilliós reklámkampány.

Az új Nagyerdei Stadionról elmondta: ez egy több célú stadion lesz, amellyel kapcsolatban kormányzati elvárás az azt körülvevő parkerdő rehabilitációja is. 2013-tól körülbelül 20 ezres stadionban játszhatja mérkőzéseit a DVSC.

Legfrissebb hírek

Ugalde távozott? Megvan a Tatabánya új vezetőedzője

Kézilabda
1 perce

Messi és többiek: íme, a klub-vb A-csoportja

Minden más foci
11 perce

Romano is úgy értesült, ahogy az NS – rekordeladásról ír Pécsi Ármin ügyében

Labdarúgó NB I
22 perce

Az MLSZ megerősítette: elfogadták a fehérváriak beadványát, haladékot kaptak a nevezésre az NB II-es klubok

Labdarúgó NB II
48 perce

NS-infó: Pécsi Ármin Angliába utazott – a Liverpoollal tárgyal

Labdarúgó NB I
1 órája

Új vezetőedzővel és új vezetői struktúrával akarja feledtetni az elmúlt idényt az Alba Fehérvár

Kosárlabda
1 órája

A Bournemouth tartja magát Kerkez 45 millió fontos kivásárlási árához

Angol labdarúgás
1 órája

Tizenkilencen utaznak a férfi vízilabda-válogatott olasz-horvát túrájára

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik