Labdarúgás: a kormány visszavonta az Advertumnak adott kezességvállalást

MTI MTIMTI MTI
2009.05.15. 01:21
Címkék
Visszavonta az állam az Advertum Kft.-nek ígért kezességvállalást – közölte Budai Bernadett kormányszóvivő csütörtöki sajtótájékoztatóján. A nyíregyházi székhelyű médiacég jogszabálysértőnek nevezte a határozatot, s „a helyzet előidézőinek felelősségre vonását” kezdeményezi.
A kormányszóvivői tájékoztatón kérdésre válaszolva Budai Bernadett megerősítette, hogy a kormány felmondta a kezességvállalást. Amint mondta, „a jelenlegi válsághelyzetben fontos, hogy költségvetési kockázatot semmi ne jelentsen, azt minimalizálják”. A kezességvállalás visszavonása is kockázatot küszöböl ki – tette hozzá. Budai Bernadett szerint nem teljesültek maradéktalanul az eredeti ütemben a cég által vállalt feladatok. Az Advertum közleményében jogszabálysértőnek nevezte a határozatot. „A kormány mai határozata – a már megkötött és a Magyar Államot képviselő Pénzügyminisztérium által elismert egyéb szerződésekre vonatkozóan is – jogszabálysértő, egyben a magyar labdarúgás és a magyar költségvetés számára rendkívül káros. Jelen helyzetben elsődleges feladatunk a Magyar Állam képviselője által jogellenesen okozott kár enyhítése, melyet követően kénytelenek leszünk a fennmaradó, nagyságrendileg több milliárd forintos kárunk megtérítése iránti intézkedéseket megtenni, valamint e jogszerűtlen helyzet előidézőinek felelősségre vonását kezdeményezni” – áll a Klausmann Viktor, az Advertum szóvivője által jegyzett közleményben. A Magyar Közlönyben 2008. május 23-án jelent meg, hogy a kormány kezességvállalása mellett 5,2 milliárd forint hitelhez juthat az Advertum Kft. – amely saját meghatározása szerint Magyarország legnagyobb nem budapesti médiacége. Az összegből törleszti a Profi Liga Kft. 3,1 milliárdos adósságát, 2,1 milliárdot pedig országos médiarendszer kiépítésére fektet be. A Magyar Hivatásos Labdarúgóliga (MHLL) november 21-i rendkívüli közgyűlésén hagyta jóvá az Advertummal kötendő kölcsönszerződést, melynek értelmében a cég átvállalta az MHLL 3,1 milliárd forintos tartozását, amelyért cserébe az élvonalbeli és másodosztályú klubokat tömörítő szervezet 15 évre lemondott a kizárólagos rádióközvetítés jogáról és minden élvonalbeli mérkőzésen öt reklámtábla értékesítéséről az Advertum javára. Az Advertumnak a kölcsönszerződés értelmében a médiarendszer működtetéséből származó árbevétel legalább húsz százalékát, de minimum 200 millió forintot az Önkormányzati Minisztérium, a Nemzeti Utánpótlás-nevelési és Sportszolgáltató Intézet, valamint a Magyar Labdarúgó-szövetség egyetértésében kidolgozott labdarúgóutánpótlás-nevelési programokra kell fordítania.
Legfrissebb hírek

Neymar a pályán – először játszik ezen a világbajnokságon!

Foci vb 2026
13 perce

Így zajlott le a párbeszéd Vinícius meg nem adott góljánál

Foci vb 2026
30 perce

A New York Mets baseballmeccsén eveztek a norvég drukkerek

Foci vb 2026
34 perce

Folytatjuk!

Foci vb 2026
50 perce

Négygólos döntetlen Atlantában, míg Brazília 2–0-ra vezet a szünetben

Foci vb 2026
1 órája

„Megnehezítettük a saját dolgunkat” – mondta Murat Yakin, és beszélt arról is, miért cserélt trikót

Foci vb 2026
1 órája

Vinícius Júnior duplázott Skócia ellen – videó

Foci vb 2026
1 órája

Elindult a banzáj Boszniában

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik