Imago
Kevin McCabe: Nagy-Britanniában máshogyan működnek a dolgok
Imago
Kevin McCabe: Nagy-Britanniában máshogyan működnek a dolgok
Ötödszörre talán tényleg sikerül befektetőt találni, aki megmenti a Ferencvárost. Kevin McCabe angol üzletember legalábbis annyira konkrét elképzeléseket vázolt keddi sajtótájékoztatóján, hogy az már valódi bizakodásra is okot adhat.
December 3-án sok minden eldől, addig kell ugyanis befizetni a 400 millió forint ajánlattételi biztosítékot, amelyet legutóbb nem fizetett be a brit Scarborough – sem a másik pályázó –, ezért az „akciót” ismét le kellett fújni.
McCabe a hétfőt és a keddet Budapesten töltötte, és elmondta konkrét elképzeléseit, javaslatait a Fradi vezetőinek, de beszélt a szakmai stáb tagjaival, sőt a játékosokkal is.
A sajtótájékoztatón számos alkalommal használta a Ferencváros „reneszánsza” kifejezést, ami biztatóan hangzott az ő szájából.
És most lássuk, mik a tervek!
Egy 25 ezres, többfunkciós stadion. A létesítményben konferencia- és rendezvényközpont, étterem, különböző üzletek, pénzért látogatható FTC-múzeum.
Szakmai és üzleti szempontból McCabe egy nyugati modellt szeretne megvalósítani, újraszervezné a munkát az utánpótlás-neveléstől egészen a felnőtt csapatig. A tervét 3-5 év alatt valósítaná meg.
Bár a pályázati kiírás szerint a győztesnek meg kell vásárolni az FTC Zrt. összes részvényét, MCCabe később nyílttá tenné a céget, és a papírok egy részét visszaadná a magyaroknak.
Kérdésünkre elmondta: a stadion és az edzőpályák mellett egy nagy bevásárlóközpont kapna helyet, azon kívül egy szálloda, amely vendégköre egy részét a Ferencvárosnak köszönhetné. Amolyan „sportos hotelről” lenne tehát szó. Összesen 25-30 millió eurót költene el a projektre.
Amikor azt feszegettük, hogy az utóbbi két kiírásnál csak taktikázott, hátha olcsóbban is meg tudja szerezni az államtól az ingatlant, Kevin McCabe kijelentette: nem ilyen motívum áll a háttérben.
„Az Egyesült Királyságban nem úgy működnek ezek a dolgok, mint itt, ott az állam kiválasztja azt az érdeklődőt, akit a legkomolyabbnak tart, mert olyanra akarja rábízni a klubot, akiről biztosra vehető, hogy jó gazdája lesz.”
A kiválasztott befektető-jelölttel exkluzív módon, 6-8 hónapon át tárgyal – folytatta McCabe –, így az álláspontok közeledhetnek egymáshoz. Ily módon konszenzus jöhet létre, ahelyett, hogy a vevőjelölt nyilvános ajánlatokat tesz, a tulajdonos pedig sorra visszadobja azokat.
Hozzátette: eddig két ajánlatot tett már, de az állam egyiket sem fogadta el, ezért elég nehéz dolga van.
„A kormányzat csak a financiális oldalt veszi figyelembe, de ez így nem jó. Ha én lennék az állam helyében, megnézném, hogy csinálják ezt odakint. Olyannak adnám a Ferencvárost, aki ért hozzá, hiszen az nem elég, hogy fizet.”
Az angol klubtulajdonostól arról is megkérdezték, hogyan kívánja visszaszerezni a kereskedelmi jogok nagy részét Várszegi Gábortól, helyette azonban Rieb György válaszolt sietve: „Meg fog oldódni ezt a kérdés…”