A belga világelsőt Serena Williams sem tudta megállítani

Vágólapra másolva!
2007.07.04. 19:52
Címkék
Justine Henin bejutott a legjobb négy közé a Wimbledonban zajló nemzetközi teniszbajnokságon. A belga világelsőnek Serena Williams ugyan megnehezítette a dolgát, de megállítani nem tudta. Henin három szettben, 6:4, 3:6, 6:3-mal búcsúztatta amerikai riválisát.
Justine Henin magabiztosan menetel Wimbledonban
Reuters
Justine Henin magabiztosan menetel Wimbledonban
Justine Henin magabiztosan menetel Wimbledonban
Reuters
Justine Henin magabiztosan menetel Wimbledonban

Justine Henin rendkívül türelmesen, higgadtan játszott az első felvonásban, saját adogatásait különösebb gond nélkül hozta, fogadóként pedig a megfelelő pillanatra várt.

Az első nyolc gémben egyik oldalon sem termett babér a fogadóknak, 4:4-nél azonban a belga világelső – a játszma során először és utoljára - bréklabdához jutott, ezt a lehetőséget pedig nem hagyta veszni, rögtön megragadta. Ez pedig elegendő is volt az első szett megnyeréséhez, hiszen a szervája ezután sem hagyta cserben (6:4).

A második játszmában már egyikük sem adogatott olyan magabiztosan, mint korábban, ennek meg is lett az eredménye. 3:2-nél Serena brékelt, ez azonban – utóbb kiderült – fabatkát sem ért, hiszen Henin azonnal visszaadta a ”kölcsönt”.

A hetedik helyen rangsorolt tengerentúli csillag azonban a következő húzásával meglepte a világelsőt. Újra fogadóként dominált és került előnybe, ezzel pedig karnyújtásnyira került a szett megnyeréséhez, az egyenlítéshez. Hozta is az adogatást (3:6), így 37 percnyi küzdelem árán kiharcolta a döntő játszmát.

Serena Williams hullámvölgybe került a harmadik szett elején, hiába hajrázott, kései volt az ébredés
Reuters
Serena Williams hullámvölgybe került a harmadik szett elején, hiába hajrázott, kései volt az ébredés

Venus dekoncentráltan, pontatlanul kezdett, elbukta az adogatását, rövidesen pedig kettős brékhátrányba került. 5:1-nél Henin a mérkőzésért adogatott, 15:40-nél Serena azonban fogadóelőnyhöz jutott.

Henin rövidíteni próbált, a fonákütés után a labda azonban elakadt a hálóban (5:2). Az amerikai klasszis hozta az adogatását, majd ismét mindent egy lapra tett fel fogadóként. A belga világelső azonban nem hagyta kibontakozni Williamst. Az első mérkőzéslabdánál ugyan megremegett a keze, és elhibázta a röptét, másodszorra viszont már nem hibázott, kiszerválta riválisát (6:3).

ANGOL NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG

NŐI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ:
Justine Henin (belga, 1.) - Serena Williams (amerikai, 7.) 6:4, 3:6, 6:3
Legfrissebb hírek

Mocsai Lajos a sydneyi ezüstéremről: Óriási siker volt, de a fájdalom az bennünk van

Kézilabda
26 perce

Thaiföldön 2031-ig biztosan lesz MotoGP-futam

Egyéb autó-motor
43 perce

Részleges szakadás – heteket kell várni Tóth Barna visszatérésére

Labdarúgó NB I
1 órája

A csiszolatlan gyémánt, aki még Barcelona-csatárrá is válhat...

Képes Sport
1 órája

Állítsa össze a magyar válogatott jereváni kezdőcsapatát!

Magyar válogatott
1 órája

Több esti meccset javasol a vb-re a Chelsea kapitánya

Foci vb 2026
2 órája

Kiváló vb-szereplés: még az amerikaiakat is meglepte Fűrész Edit

Csupasport
2 órája

Férfi kézilabda NB I: Bajnokok Ligája-győztes játékost igazolt a Győr

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik