Csőd fenyegeti az Előrét

J. P.J. P.
2005.05.19. 00:23
Címkék
Jovan Drobnjakot (balra) védôje, no és a pénztelenség is fojtogatja
Jovan Drobnjakot (balra) védôje, no és a pénztelenség is fojtogatja
Jovan Drobnjakot (balra) védôje, no és a pénztelenség is fojtogatja
Jovan Drobnjakot (balra) védôje, no és a pénztelenség is fojtogatja
Jovan Drobnjakot (balra) védôje, no és a pénztelenség is fojtogatja
Jovan Drobnjakot (balra) védôje, no és a pénztelenség is fojtogatja
A liga fegyelmi bizottságának legutóbbi ülésén született határozatok egyike érinti a Békéscsabát is. Mint ismeretes, majdnem tucatnyi magyar játékos jelentette föl a futball-kft.-t, többen pedig el is hagyták az Előre FC-t, mivel a főtulajdonos, Darko Canadic az elmúlt hat hónapban nem fizette ki a labdarúgóknak a járandóságaikat, legfeljebb kisebb összegeket törlesztett a futballcég adósságaiból. Mivel a liga segítségét legutóbb kérő Ursz József, Kulacsik Tamás, Bujáki József és Hoffmann Richárd továbbra is hiába várt a pénzére, a fegyelmi bizottság újabb határozatot hozott.

Eszerint, ha szombatig sem kapják meg a labdarúgók a joggal követelt pénzüket, akkor fordulónként három pontot levonnak a csapattól. Azaz az eddigi négy büntetőponthoz (amelyet amiatt róttak ki a békéscsabaiakra, mert az MLSZ-nek és társszerveinek is adósai) három-három büntetőpont járulhat. Ha ez a szankció sem hozza meg a várt eredményt, az Előre FC Kft.-t kizárják az átigazolásokból, ráadásul egy osztállyal visszaminősítik. Ami azt jelenti, hogy mivel a lila-fehérek az Arany Ászok Ligából már biztosan kiestek, a következő bajnokságban nem a második, hanem a harmadik vonalba nevezhetnek. Márpedig az NB I B megszűnik a nyártól, helyette a második vonal az NB II lesz, ezért az Előre FC az NB III-ba nevezhetne, amelyen a város másik képviselője, a Frühwald Jamina is szerepel.

Bár nagy kérdés, egyáltalán képes lesz-e nevezni az Előre FC. Játékos ugyanis nemigen marad a liláknál, a hat külföldin kívül legfeljebb néhány ifistára számíthatna a leendő szakvezetőség. Nem valószínű, hogy az említett futballisták a magyar harmadik vonalban képzelik el a jövőjüket. Nem beszélve arról, hogy a fizetések elmaradása miatt várhatóan az alkalmazottak (edzők, gyúrók, vezetők) többsége hátat fordít az Előre FC-nek az Arany Ászok Liga május 26-i záró fordulója után.

S még egy adalék ahhoz, hogy csőd fenyegeti az Előre FC-t: ha az önkormányzat továbbra is kitart amellett, hogy az új bajnokságtól tekintélyes bérleti díjat kér a Kórház utcai létesítmények használatáért, pálya nélkül maradhat a csapat. Nehezen hihető ugyanis, hogy a főtulajdonos, aki a játékosoknak is tartozik, éppen a létesítményért adna pénzt. Ez viszont a pályahasználati szerződés felmondásával járna, azaz "hontalanná" válna a szebb napokat is megélt együttes…
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
12 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
13 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
19 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
21 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
30 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
36 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
44 perce

Így közvetítették az előző játéknap góljait a gólszerző országok kommentátorai

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik