Hatalmas csata, látványos gólokkal

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
Vágólapra másolva!
2005.04.07. 00:24
Címkék
SÁRGA LAP
Galántai (Pál buktatásáért) a 40., Ambrus (Török felrúgásáért) a 61., Ribi (Simon A. buktatásáért) a 88. percben
SZÖGLETARÁNY: 7:7 (5:1)

10. perc: Ambrus ívelt saját térfelének közepéről a hazaiak tizenhatosáig, ahol a védők közt kilépő Sütő ballal, légstoppal levette a labdát, eltolta a kifutó Szerovay mellett, majd tíz méterről, jobbal a kapu közepébe lőtte a labdát. 0-1
49. perc: A jobbösszekötő helyéről induló Busa cselezett, és lépett be a bodajkiak tizenhatosára, majd 11 méterről, jobbal középre a léc alá lőtte a labdát. 1-1

63. perc: Török vitte el a labdát a bal oldalon Ambrus és Sipos között, majd amikor a tizenhatoson belül járt már, Simkó buktatta. Tizenegyes! A büntetőrúgásból Szirtesi jobbal, félmagasan a kapu jobb oldala felé lőtte a labdát, amelybe Kovács Zoltán még belekapott, de hárítani már nem tudott. 2-1
73. perc: Melczer bal oldali bedobása után Pál próbálta megcsúsztatni a labdát, az az öt és feles vonalán álló Urbánhoz került, aki elfektette Szerovayt, majd ballal, négy méterről a léc alá lőtte. 2-2
83. perc: Busa végzett el szögletet a bal oldalról, az ívelésre Kovács Zoltán rosszul jött ki, így Szirtesi Attila hét méterről az üres kapu közepébe fejelte a labdát. 3-2

A BKV harmadszor, a Bodajk pedig először szeretett volna a Magyar Kupa elődöntőjébe jutni. A mérkőzés gyors vendéggóllal indult, amely azonban nem vetette vissza a hazaiakat, és a játékrész közepén Busa Bálint, Török Sándor, illetve Simon Attila is eredményes lehetett volna, de vagy Kovács Zoltán kapus mentett, vagy a hazai csatárok hibáztak.

Feltűnő volt, hogy mennyire sebezhető a bodajkiak bal oldala, és ezt igyekeztek is kihasználni a hazaiak, míg a vendégek inkább távoli lövésekkel próbálkoztak.

Ez a párharc is igazolja, hogy kemény csatában dôlt el a továbbjutás (Fotó: Mirkó István)
Ez a párharc is igazolja, hogy kemény csatában dôlt el a továbbjutás (Fotó: Mirkó István)
Ez a párharc is igazolja, hogy kemény csatában dôlt el a továbbjutás (Fotó: Mirkó István)
A második játékrészt a BKV kezdte korai góllal, amely felébresztette az "öltözőben maradt" bodajkiakat, akik már mentek előre, de a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg. Igaz, ekkor még a cserecsatár Urbán Gábor egyenlített, s amikor a legtöbben már a hosszabbításra készülődtek, Kovács Zoltán hibája eldöntötte a továbbjutást.

Összességében egy jóiramú, fordulatos mérkőzésen a kicsivel jobban játszó BKV nagy csatában megérdemelten jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.
Jó: Szirtesi, Busa, Török, Kasza, Simon A., ill. Zsidai, Melczer, Urbán

MESTERMÉRLEG
Krecska János:
- Határtalanul boldog vagyok. Egy igen küzdelmes és színvonalas mérkőzésen sikerült kiharcolnunk a négy közé jutást. Doktor Bubó után szabadon: "Kérem a következőt!"
Zoran Kuntics: - Gratulálok fiatal csapatomnak az eddigi teljesítményéhez. Mint ahogy elismerésem az ellenfélnek a továbbjutásért. Úgy érzem, nincs miért szégyenkeznünk.

Szavazás

Ki nyeri a Magyar Kupát?

Legfrissebb hírek

Sportembergyár – Ballai Attila publicisztikája

Vizes vb 2025
3 órája

Jöjjön a negyvenedik! – Zsoldos Barna jegyzete

F1
3 órája

Gruber-parádé a Kazincbarcika ellen; Nagy László: Két-három lépéssel a Szeged előtt…

E-újság
3 órája

Vasárnapi sportműsor: Magyar Nagydíj; záró nap a vizes vb-n

Minden más foci
3 órája

Spában már a Q1-ben kiesett mindkét Aston Martin, a Hungaroringen kibérelték a harmadik sort

F1
3 órája

Valter Attila 57. lett a San Sebastián-i egynapos versenyen

Kerékpár
4 órája

Nyerő mesterhármas a ráadásban, emberhátrányban – ilyen is történt a Magyar Kupa szombati nyitányán

Labdarúgó NB I
4 órája

„Bernie kinézett az ablakon a Halászbástyára és közölte, hogy ide kell hozni a versenyt” – Dávid Sándor-interjú

F1
4 órája
Ezek is érdekelhetik