A randalírozásra mint mindig, most is volt ok

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
Vágólapra másolva!
2004.09.27. 22:00
Címkék
Ebben hangot ad "mély megdöbbenésének, amiért a Nemzeti Sport és az RTL Klub az előzmények elhallgatásával, egyoldalúan mutatta be a történteket". Nos, most ismét felidézzük az eseményeket, azt, hogy miskolci futballhuligánok egy csoportja a mérkőzés közben, majd a lefújás után is randalírozott.
Kattintson a képre, tekintse meg galériánkat!
Kattintson a képre, tekintse meg galériánkat!
Kattintson a képre, tekintse meg galériánkat!
Kattintson a képre, tekintse meg galériánkat!
Kattintson a képre, tekintse meg galériánkat!
Kattintson a képre, tekintse meg galériánkat!
Részletek a Kuti István által írt terjedelmes közleményből:
"…öt-hat hazai rendbontó valóban megkergette a pályáról levonuló Vincze Gábort, aki ahelyett, hogy az öltözőbe futott volna, verekedni kezdett az egyik huligánnal, ezzel tovább provokálta az amúgy is feszült hangulatban lévő elkövetőket. Ezek után Vincze Ottó a biztonságot nyújtó játékoskijáróból visszafutva megütött egy rendezőt, aki könnyebben megsérült. Ahogyan azt a játékvezetői jelentés is tartalmazza, a rendezők megfékezték a berohanó garázdákat, és rövid idő alatt helyreállították a rendet. Ha az említett két Úr nem provokál balhét, nagy valószínűséggel mondható, hogy a mérkőzés rendben befejeződött volna. (…) Bár megértem Reszeli Soós Istvánt, hogy a csapat edzőjeként szeretett volna a kispadon ülni, mégis azt mondom, tudnia kellett volna, milyen kockázatot vállal ezzel, és milyen hangulatba hozza a hazaiakat. (…) Az RTL Klub műsorvezetője, Kovács István azt sugallta, hogy a csapat és a klubvezetés hibája, hogy így alakult a mérkőzés vége. Véleményünk szerint a győri játékosok, és maga az edző is megelőzhette volna a rendbontást. (…) Arról sem beszélt senki, hogy a mérkőzés után a győri játékosok az öltöző ablakából obszcén jeleket mutogattak a távozó szurkolóknak, ami végül is azt eredményezte, hogy az addig a rendőrséggel békésen beszélgető szurkolók megvadultak, és be akartak jutni a klubházba. (…) Ígérhetem, hogy a jövőben az ilyen események elkerülésének érdekében a biztonsági szolgálatot megerősíttetem, és határozottabb fellépésre kérem, valamint a legrövidebb időn belül tárgyalásokat kezdeményezek a rendőrséggel és a város vezetésével, hogy mielőbb megoldást találjunk az »igazi« hazai és vendégszurkolók biztonságának garantálására a stadionon kívül is." ---- - Komolyan gondolja, hogy a győri játékosok a felelősek a történtekért? Mégis, mit kellett volna tenniük, amikor megtámadták őket?
- Senki nem mondta, hogy kizárólag ők a felelősek - válaszolt Kuti István, akit amúgy a botrány másnapján is megkerestünk, és ő lapunknak egyszer már elmondta a véleményét… - Nézze, a biztonsági szolgálat emberei mindössze egyetlen randalírozót nem tudtak elkapni a pályán. Ez a huligán Vincze Gáborral lökdösődött, ám ütésváltás közöttük nem történt. Ha Vincze Gábor berohan az öltözőfolyosóra, nem jött volna onnan elő a testvére, Vincze Ottó sem, aki megütött egy rendezőt, és aki a meccs előtt és után egyaránt hergelte a helyi drukkereket. Elkerülhető lett volna a stadionon kívüli balhé is, ha ők nem így viselkednek.
- A Győr szakmai igazgatója, Reszeli Soós István mit tehetett a botrányról?
- Tudhatta, milyen indulatokat vált ki azzal, hogy megjelenik Diósgyőrött. Még tart az itteni ténykedésével kapcsolatos ügy, frissek a sebek, számíthatott arra, hogy nem szívesen látják viszont errefelé.
- Hallott már olyat, hogy valahol kockázati tényezőnek számít, ha egy edző leül a kispadra? Még ha olyan helyen is ül le, ahol közutálatnak örvend? Nem a rendező félnek kellene szavatolnia, hogy az edző normális körülmények közepette tegye a dolgát?
- Mindent megtettünk, hogy szavatoljuk! A közleményben azt akartam megfogalmazni, talán helyesebb lett volna, ha el se jön a meccsre. Én biztosan otthon maradok a helyében, így elkerülhető lett volna az inzultus, és nem próbálják tojással megdobni. Egyébként el se találták, és nem is esett bántódása, hiszen már a harminckettedik percben elhagyta a kispadot… Hozzá kell tennem, amikor Diósgyőrbe jöttem, nem gondoltam, hogy itt ennyire haragszanak rá. Biztos vagyok benne, nem szánt szándékkal vitte csődbe a klubot. ---- - Azt állítja, mindent megtettek, ezzel szemben közleményében az szerepel, tárgyalásokat kezd a rendőrséggel és a városvezetéssel a drukkerek nagyobb biztonsága érdekében. Ez mintha azt jelentené, hogy mégsem volt kifogástalan a rendezés.
- Ez a megjegyzés a stadionon kívüli botrányra vonatkozik. Odabent rendet tettünk - azokat, akik berohantak a pályára, többet nem is engedjük be a mérkőzéseinkre -, az utcán elszabaduló indulatok megakadályozása érdekében pedig már felvettem a kapcsolatot az illetékesekkel. Szeretnénk elérni, hogy békében érkező drukkereink békében térhessenek haza.

Még nem mond véleményt az elnök

Reszeli Soós István megszólalt a Kuti István jegyezte közleményben őt ért megjegyzések miatt:
"Nevetségesnek és felháborítónak tartom Kuti István állításait - reagált a győriek szakmai igazgatója. - A levél azt minősíti, aki írta. A játékosokkal előre megbeszéltük, hogy forró lehet a helyzet a mérkőzés végén, ezért készült forgatókönyv a vészhelyzetre. Azt kértük, mindenki mielőbb fusson be az öltözőbe. Vincze Gábort a berohanó szurkolók elkapták, erre Ottó visszafordult, és a testvére védelmére kelt, ellentámadásba ment át. Ennek a szituációnak mi áldozatai voltunk, nem pedig okozói!"
Keményen fogalmazott a győri klubigazgató, Klement Tibor is: "Sok mindent megéltem már a magyar futballban sportvezetőként, de ilyen arcátlansággal, mint ez a nyílt levél, még nem találkoztam… A független fegyelmi bizottság majd kellő körültekintéssel feltárja a történteket, és megfelelő döntést hoz."
Bozóky Imre MLSZ-elnököt is megkerestük az ügy kapcsán, de ő nem kért szót a diósgyőri botránnyal kapcsolatban.
"Nem az én kompetenciám, hogy ítéletet hozzak, az a liga fegyelmi bizottságának a feladata - mondta Bozóky Imre. - Megvan a saját véleményem, de nem lenne szerencsés, ha azzal állnék elő, hogy most a Diósgyőrt vagy Vincze Ottót vagy bárkit miként kellene megbüntetni. Ezt majd eldönti a fegyelmi bizottság."
Igen ám, de az emberben óhatatlanul felvetődik, az ilyen pofozkodások jelentősen rontják annak esélyét, hogy a miskolci csapat megkapja a klublicencet.
"Két külön ügyről van szó, a botrány nem befolyásolja a klublicenc kérdését" - zárta rövidre a témát az elnök.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik