Legatyásodott fehérvári futballisták

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2004.04.14. 20:48
Címkék
Az alábbi történet szereplője egy mosodás. Nem Minarik Edének hívják, és nagy valószínűséggel nem az foglalkoztatja, mint Mándi Iván novellájának főszereplőjét, hogy saját futballcsapata legyen. A mi történetünk mosodása is kapcsolatban áll a futballal, ám a modern kor szerinti vállalkozóként, bérmunkában.
Tegnap délután, amikor a fehérvári futballisták bementek az öltözőbe, és keresgélni kezdték az edzéscuccot, csak nézték az üres fogasokat, és arra a sok focikalandot megélt mester, Csank János sem tudott választ adni: hova lett a szerelés?
A mosodás, Jahola Zoltán beváltotta ígéretét… Eldugta a cuccot, megakadályozva a tréninget, hogy felhívja a székesfehérvári klub vezetőinek a figyelmét arra, neki bizony sok-sok pénzzel tartoznak.
Ilyet sem látott még a világ, a Videoton edzése azért maradt el, mert nem volt miben tréningezni.
A vállalkozó – akinek nem a szent futball, hanem sokkal inkább családja megélhetése a fontos – tegnapra besokallt, és üzent: addig nincs szerelés, amíg nincs pénz. Jahola Zoltán információink szerint havi 800 ezer forintért bérli a Videoton-gyár területén található mosodát, és neki, mint külső vállalkozónak immár egyhavi járandósággal tartoznak.
És hogy meddig tart a mosodás rendhagyó akciója?!
Nem tudni… Ha úgy dönt, hogy lelakatolja a mosógépeket, beszögeli a centrifugákat, akkor lesz csak igazán nagy bajban a Videoton, mert abban az esetben nemcsak a tréningek, a bajnoki meccsek is elmaradnak, nemcsak felnőtt, hanem utánpótlás szinten is. Ehhez itt tegyük hozzá: a fehérvári futballt irányítók azt mondják, ehhez a lépéshez a mosodásnak nem volt joga akkor sem, ha valóban tartoznak neki; ő szerelést nem tarthat vissza, hanem ha úgy dönt, akkor azokat sárosan hagyja, amíg nem kapja meg a pénzét…
A mosodás egyébként négy éve dolgozik külsős cégként a Videoton üzemeltető kft-nek, és mostanra unta meg a pénztelenséget. Csank János természetesen bosszúsan beszélt az esetről: "Persze, hogy mérges voltam, de az vigasztal, hogy amúgy sem tudtunk volna normális edzést tartani, mert nyakig ér a sár minden pályánkon… Valahol érthető a mosodás reakciója, de mégis azt mondom, nem járt el túl sportszerűen velünk szemben. Úgy tudom, a vezetők már dolgoznak az ügyön, és ha minden jól megy, ismét lesz edzés, ha másként nem, akkor majd otthonról hoznak a fiúk tornatrikót, sportszárat, gatyát, ami egy edzéshez kell…"
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
25 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
44 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
46 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
53 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
56 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
59 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik