Supka Attila súlyos eltiltása

B. G.B. G.
2004.03.23. 22:05
Címkék
A Magyar Labdarúgóliga keddi fegyelmi bizottsági ülésén kizárta a Balaton FC-t az átigazolásból, illetve súlyos pénzbüntetést szabott ki a klubra, míg a VideotonBékéscsaba mérkőzésen a játékvezető megsértése miatt kiállított Supka Attilát három hónapra eltiltotta a kispadtól. A békéscsabai tréner, visszaesőként, további 200 ezer forintos büntetést kapott. A határozat ellen Supka Attilla fellebbezhet.
"Túlzottan szigorúnak tartom döntést, mivel az egész ügy egy félreértésen alapul – mondta Supka Attila. – A mérkőzés szünetében ugyanis Világi Balázs játékvezető jelezte, megsértettem, ezért utasított, hogy üljek fel a lelátóra. Pedig amit mondtam, azt nem is neki címeztem. A hét végi, az MTK elleni mérkőzésen még ott ülök majd a kispadon, a jövő hét elején pedig beadom a fellebbezést."Voltak köztes ítéletek is: a hévízi Kutasi Gábor a hét végi bajnokin kétszer is a bírót sértő kifejezést használt, ezért visszaesőként április 27-ig minden mérkőzéstől eltiltották. A fehérvári Bartyik Norbert egy juniortalálkozóra, míg a REAC-os Virágh Tibor két meccsre szóló eltiltást kapott piros lap miatt. Sárga lapok miatt az MTK-t 20 ezer, a REAC-ot 15 ezer, a Szegedet 12 500, a Tatabányát pedig 10 ezer forint befizetésére kötelezte a fegyelmi bizottság.És akkor most a Siófok ügye: a Balaton Reklám és Média Kft. a 2003. december 31-ei határidőig sem fizette ki 21 millió forintra rúgó tartozását. A siófoki egyesülettől továbbra is ekkora összeget követel Csank János, Fülöp Zoltán, Koller Ákos, Mári Attila, Németh Gábor, Alekszandar Pantics és Vass László, akik hetekkel ezelőtt tettek feljelentést az MLL-nél. Nos, a tárgyaláson részt vett Kuti István, a Balaton FC tulajdonosa, aki így kommentálta a fegyelmi bizottság döntését."Természetesen elfogadjuk a büntetést, elvégre a jelenlegi helyzetben nem tehetünk mást – mondta Kuti István. – A pénzbüntetés pontos összegét az írásos határozat kézhezvételéig nem szeretném elárulni, de annyit elmondhatok: jelentős mennyiségű forintról van szó… Az átigazolási jogunkat pedig akkor kapjuk vissza, ha kifizettük az érintettek járandóságát. Sajnos, Sallói István távozás óta a klubnál nem foglalkoztatunk ügyvezető igazgatót, így az FC mindennapos ügyei hirtelen a nyakamba zúdultak. Magyarázatként annyit mindenképpen el szeretnék mondani, hogy részünkről megvolt, és megvan a hajlandóság az adósság törlesztésére, ám mivel a decemberre várt különböző szponzori bevételek nem érkeztek meg a Balaton FC számlájára, így mi sem tudtuk folyósítani a játékosoknak és az edzőknek járó összegeket. Kényszerhelyzetbe kerültünk, ám jó esélyt látok arra, hogy rövidesen rendeződjön az ügy, hiszen csaknem ötvenmillió forintos kintlévősége van az FC-nek, amit a peres eljárásokkal – reményeim szerint – hamarosan behajtunk majd."
Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
3 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
8 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
38 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
40 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik