A nagy álom Németország

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2004.03.20. 21:31
Címkék
Ciprust most már mindig szeretni fogja. Nemcsak azért, mert különös hangulata van a szigetnek, sokkal inkább amiatt, hogy ott játszott először kezdőként a magyar válogatottban. Simek Péter 24 évesen került be a legjobbak közé, bár a nyitányt alighanem szívesen elfelejtené.
Simek Péter úgy érzi, ha több szerencséje van az Újpestnek, a döntetlenre adott nyolc mérkôzésbôl hetet megnyerhetett volna (fotó: M. Németh Péter)
Simek Péter úgy érzi, ha több szerencséje van az Újpestnek, a döntetlenre adott nyolc mérkôzésbôl hetet megnyerhetett volna (fotó: M. Németh Péter)
Simek Péter úgy érzi, ha több szerencséje van az Újpestnek, a döntetlenre adott nyolc mérkôzésbôl hetet megnyerhetett volna (fotó: M. Németh Péter)
Simek Péter úgy érzi, ha több szerencséje van az Újpestnek, a döntetlenre adott nyolc mérkôzésbôl hetet megnyerhetett volna (fotó: M. Németh Péter)
Simek Péter úgy érzi, ha több szerencséje van az Újpestnek, a döntetlenre adott nyolc mérkôzésbôl hetet megnyerhetett volna (fotó: M. Németh Péter)
Simek Péter úgy érzi, ha több szerencséje van az Újpestnek, a döntetlenre adott nyolc mérkôzésbôl hetet megnyerhetett volna (fotó: M. Németh Péter)
Az Üllői úton kínkeserves meccsen kapott ki nemzeti csapatunk az észtektől, s aligha ilyen kezdést képzel magának bármelyik futballista. Ám jött a ciprusi túra, és ott Lothar Matthäus szövetségi kapitány már kezdőként számolt az Újpest középpályásával. S hogy nem is ment rosszul a játék Simeknek, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a német világbajnok a túráról hazafelé jövet négy játékost dicsért, s közöttük volt Simek is. Az már csak ráadás, hogy a lilák első tavaszi bajnoki meccsén Szombathelyen is a kapuba talált…
– Mit gondol, melyik bajnokságban kellene most játszania?
– Erre most mit mondjak? – kérdezett vissza Simek Péter. – Persze, hogy jó lenne külföldön játszani, de úgy érzem, még nem maradtam le semmiről. Ha visszagondolok pályafutásom eddigi állomásaira, mindig és mindenhol jót húztam. Így volt ez, amikor a Videotonból a Gázszerbe kerültem, majd onnan a Vasasba, Angyalföldről pedig Újpestre. Úgy is mondhatnám, eddig töretlen a pályafutásom. Bár ha azt veszem, hogy például Vincze Ottó, Szabics Imre vagy szegény Fehér Miklós már milyen fiatalon külföldre került, valóban van mit behoznom.
– Van olyan bajnokság, amely gyakran szerepel az álmaiban?
– Például a Bundesliga. Ha választanom kellene, talán ott játszanék a legszívesebben. Persze tisztában vagyok a képességeimmel, nekem valahol egy német kiscsapatban a helyem.
– Mindig is szerény volt, márpedig ahhoz, hogy valóban sikeres pályafutást fusson be, kell jó adag önbizalom is. Most például ki kell harcolnia a helyét a magyar válogatott kezdő tizenegyében. Ezzel aligha vitatkozhat. Már túl van azon a koron, hogy tehetséges fiatalemberként emlegessék. Úgy is fogalmazhatnék: eljött Simek Péter ideje.
– Én ezt úgy mondanám, hogy remélem, valóban eljött az én időm. Tudom, hogy Lothar Matthäus pozitívan nyilatkozott rólam, és ez nagyon sokat jelent számomra. Bevallom, amikor először találkoztam a német világklaszszissal, jókora drukk volt bennem. Láttam Matthäust számtalanszor korábban a tévében, és mindig csodáltam őt. Aztán tessék, eljött a pillanat, amikor kezet foghattam vele, mi több, ő tartott nekem edzést. Nyugodtan mondhatom a többiek nevében is, hogy tiszteljük őt, és várjuk a közös munkát.
– Valóban nagyszerű, felejthetetlen élmény lehet egy magyar futballista számára Lothar Matthäusszal együtt dolgozni, bár azért arra kíváncsi volnék, hogy ön szerint elég lehet-e a magyar futball feltámadásához az egykori aranylabdás szövetségi kapitányi kinevezése? Pesszimistább vélemények szerint mindegy ki irányít, ha nincs meg a megfelelő játékoskeret…
– Ezzel nem értek egyet. Mi, magyarok nem a tudásbeli különbségek miatt vallunk újra és újra kudarcot. Rengetegen kérdezik tőlem, hogy miért nem sikerül soha kiugró teljesítménnyel előrukkolnia akár a válogatottnak, akár valamelyik klubcsapatnak. Bevallom, nem tudom az okát, abban viszont biztos vagyok, hogy most kijuthatunk a németországi világbajnokságra. Erős ellenfél Svédország, Bulgária és Horvátország is, de Matthäus igenis képes lesz összerakni egy olyan csapatot, amely felveheti a versenyt a riválisainkkal.
– Ebben a csapatban Simek Péter kezdőjátékosként szerepelhet?
– Persze, hogy ez a célom, bár Fehér Csaba és Bodnár László valamivel kedvezőbb helyzetben van nálam, hiszen mindketten külföldön játszanak. De remélem, ez a helyzet velem kapcsolatban is változik a nyáron. Szeretnék olyan csapathoz szerződni, amelyben megalapozhatom a jövőmet.
– Az Újpestet aligha lesz könnyű itthagynia, hiszen az utóbbi időben többször is nyilatkozta, milyen jól érzi magát a Megyeri úton. S mondta mindezt olyan körülmények között, amikor gyakorlatilag pénzt sem kaptak, és egyfolytában arról szóltak a hírek, hogy rohan a csőd felé a futball-kft.
– Valóban otthonra találtam a Megyeri úton, olyan közösségre, amely befogadott, ahol remekül érzem magam. Az ősz nem volt könnyű, de állítom, nem ezért szerepeltünk várakozás alatt. Sokszor csúsztak a fizetésekkel, rendszeresen kértek türelmet a vezetők tőlünk, játékosoktól, és ezt mi tudomásul vettük. Az idősebb futballisták Kovács Zoltán vezetésével higgadtan érveltek a fiatalabbaknak, szó sem volt sztrájkról vagy panaszáradatról. Inkább csak a balszerencse miatt panaszkodhattunk, hiszen nyolc döntetlent értünk el, és ebből hétszer győznünk kellett volna. Ezen most már felesleges rágódni. A tavaszra valamelyest átalakult fiatal csapatunkkal akár még dobogós helyezést is elérhetünk. Ami pedig a kérdés első részét illeti, valóban nem lesz könnyű itthagyni az Újpestet, de mindenképpen szeretném kipróbálni magamat külföldön.
– De hiszen még Budapestet sem sikerült igazán megszoknia!
– Ez nem igaz. Négy éve lakom a fővárosban, és nagyon szeretek itt játszani, élni. Ennek ellenére szinte minden hét végén hazautazom Bakonycsernyére a szüleimhez, hogy ott feltöltődjek, aztán rohanjak vissza Budapestre, futballozni. Nem mondom, Németország azért kicsit messzebb lesz Bakonycsernyétől…
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
23 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
41 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
44 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
47 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
51 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
54 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
57 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik