NB I B: NABI-Kaposvár–FC Szeged 3–4

CSORBA ANDRÁSCSORBA ANDRÁS
2004.03.19. 21:15
SÁRGA LAP

Turján (buktatta Bankot) a 28., Mórocz (fellökte Andruskót) a 42., Csúri (ellökte Bankot) a 66., Kurucsai (szabálytalanul szerelte Balassát) a 82. percben

SZÖGLETARÁNY: 2:1 (2:0)

40. perc: Nagypál a Máté ellökéséért megítélt büntetőből laposan a kapu közepébe lőtte a labdát. 1–0
53. perc: Balajcza buktatta Kurucsait a büntetőterületen belül, a tizenegyesből Mórocz a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–1
55. perc: A megzavarodott védők mellett Dóra a jobb oldalról, tíz méterről, a jobb alsó sarokba emelt. 1–2
71. perc: Csúri 18 méterről, középről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–3
84. perc: Andruskó jobb oldali beívelését követően Balassa közelről a hálóba fejelte a labdát. 2–3
87. perc: A Czifrák kezezése miatt megítélt büntetőből Oláh a bal sarokba lőtte a labdát. 3–3
89. perc: Csúri jobb oldali beadása után Mátéról a labda a léc alá pattant. Öngól. 3–4

Már a 3. percben megmutatta a Szeged, hogy komolyak a szándékai: Babos Áron éles szögből, három méterről a Rákóczi kapuja mellé fejelt. Később, a 33. percben Jovánczai Róbert éles szögből leadott lövése után Halász Krisztián bravúrral ütötte ki a léc alól a labdát, majd Kulacsik Tamás veszélyeztette a Rákóczi kapuját. A fordulás után a vendégek elsősorban jó cseréjüknek köszönhetően felpörgették a játékot, és tíz perc alatt fordítottak. A Kaposvár játéka ekkor érthetetlenül szétesett. A mérkőzés utolsó percei "megőrjítették" a hazai szurkolókat, hiszen a sírból visszahozott döntetlent kedvenceik egy öngól miatt nem tudták megtartani. A Kaposvár nem is emlékeztetett első fordulóbeli önmagára, a Szeged pedig lelkes, csupaszív és főleg a második félidőbeli tudatos játékával rászolgált a győzelemre. A Szeged ebben a bajnokságban másodszor is legyőzte a Kaposvárt.

Mestermérleg
Prukner László:
– A második félidő közepéig taktikailag fegyelmezetlenül játszottunk, ezért kerültünk behozhatatlan hátrányba.
Szalai István: – Amit a sors elvett tőlünk a Diósgyőr ellen, azt most visszakaptuk. Nagyon sokat dolgoztunk, és ezt céltudatosan tettük.