NB I B: Balassagyarmat–Tatabánya 2–0

BALÁS RÓBERTBALÁS RÓBERT
2003.11.15. 20:52
"Nemcsak eredményesen, hanem időnként látványosan is játszottunk" - "Csak az első félidőben tudtunk egyenlő partnerek lenni"
SÁRGA LAP
Tóth Z. (felvágta Szatmárit) a 21., Szatmári (buktatta Demét) a 30., Horváth Z. (kezezésért) a 62., Palaticzky (reklamálásért) a 85., Dupai (visszahúzta Forgót) a 90. percben
SZÖGLETARÁNY: 8:5 (5:3)
24. perc: Bardi lépett ki középen a védők közül, majd a kimozduló Pikács fölött 12 méterről a léc alá emelte a labdát. 1–0
48. perc: Bardi remek ütemű átadásával Ivitz lépett ki a jobbösszekötő helyén, majd 11 méterről lőtt, és a labda Piká-csot érintve pattant a kapu közepébe. 2–0

A nehéz, sáros talajon nyílt sisakkal kezdtek a vendégek, és a 10. percben a vezetést is megszerezhették volna, ám Deme Imre 14 méterről meglőtt labdáját Szabó I Csaba bravúrral ütötte ki a bal sarok elől. Ezután azonban a haziak vették át az irányítást. A 22. percben Baranyi Miklós már a kapust is kicselezte, de hét méterről leadott lövését követően Sipos Zoltán a gólvonal előtt lábbal hárította. Két perc múlva viszont már senki sem menthette meg a tatabányaiak kapuját a góltól, amikor Bardi Gábor látványos mozdulattal emelte a labdát a hálóba. A szünet után tovább ostromolt a hazai gárda, és a végig aktív Ivitz Zoltán révén gyorsan növelte előnyét. A megnyugtató vezetés tudatában a Balassagyarmat egymás után vezette a támadásokat, ám több gólt már nem tudtak szerzni. A hajrában még Ivitz tört be a jobbösszekötő helyén a kapu elé, de 12 méterről meglőtt labdáját a jó ütemben kijövő Pikács József kiütötte, így az eredmény már nem változott. A helyzetek alapján a hazaiak nagyobb különbséggel is győzhettek volna.

Mestermérleg
Kis Károly:
– Magas színvonalú játékvezetés mellett nemcsak eredményesen, hanem időnként látványosan is játszottunk. Gratulálok játékosaimnak!
Török József: – Sajnos csak az első félidőben tudtunk egyenlő partnerek lenni, a szünet után a balassagyarmatiak lényegesen képzettebb játékosaival már nem tudtunk lépést tartani.