Három évre szerződnének

S. TÓTH JÁNOSS. TÓTH JÁNOS
2003.08.27. 21:46
Címkék
"Most már tényleg karnyújtásnyira az egyezség  kommentálta a Magyar Televízió elnöke, Ragáts Imre irodájában tartott szerda délelőtti tárgyalást Bodnár György, a tévés közvetítési jogokat birtokló Football Duó Kft. ügyvezetője.
A találkozót, melyen a közvetítési jogok értékesítésével megbízott Profi Liga Kft.-t tulajdonló Magyar Hivatásos Labdarúgóliga (MHLL) igazgatója, Szieben László is részt vett, azért hívták össze, mert noha a hét végén már az Arany Ászok Liga ötödik fordulóját rendezik, érvényes hosszú távú szerződés a bajnoki mérkőzések műsorra tűzéséről ez idáig nem született. Mint arról már beszámoltunk, a Profi Liga Kft. 2000 júliusában kapott megbízást a Football Duótól arra, hogy a Bodnár György nevével fémjelzett cég "…tulajdonában lévő televíziós jogokat – az elérhető legkedvezőbb feltételekkel és kondíciókkal – hasznosítsa”, ám ez a megállapodás az előző bajnokság végén lejárt. A Football Duó Kft. ezt követően újabb megbízási szerződést kötött a Profi Liga Kft.-vel, ám a bajnokság aláírt tv-szerződés nélkül rajtolt.Az első két fordulóban végül a Football Duó eseti engedélyével, majd a második és harmadik körben a liga augusztus 26-áig szóló jóváhagyásával került képernyőre összesen fél tucat összecsapás, bár a múlt hét végén olyan hírek röppentek fel, hogy a Ferencváros– MTK örökrangadót már nem láthatják a tévénézők. A találkozót némi huzavona után műsorra tűzte az M2, ám a köztévé számára nyilvánvalóan elfogadhatatlan lett volna, hogy továbbra is érvényes szerződés nélkül közvetítsen meccseket. A harmadik és negyedik fordulóban tudniillik olyan kondíciókkal lehettek jelen a kamerák a stadionokban, mintha élő szerződés volna a felek között – s a tárgyalást megelőzően Szieben László lapunknak nyilatkozva egyértelművé tette, hogy az eddigi mérkőzések árát leszámlázzák a Szabadság térre…A szerdai egyeztetésről annyi szivárgott ki, hogy a tárgyaló partnerek a fő kérdésekben megállapodtak, így a szerződéstervezet várhatóan napokon belül elkészül, és végső jóváhagyásra jövő héten az MTV kuratóriuma elé kerül. Remélhető, hogy az előzetes, színfalak mögötti egyeztetések eredményeként a felügyelőtestület rábólint a megállapodásra; igaz, mindössze néhány hete annak, hogy a kuratórium nemet mondott a jövő évi magyarországi világversenyek közvetítéseihez nélkülözhetetlen, körülbelül másfél milliárd forint értékű technikai fejlesztésre, amivel pedig legfeljebb az immár több évtizedes műszaki lemaradását enyhíthette volna a tv…A futballszerződés egy plusz két évre szól majd, és 120 nappal a következő évad kezdete előtt a felek jelezhetik, folytatni kívánják-e az együttműködést. A jogdíj 450 millió forint (arról ellentmondó hírek érkeztek, hogy ez az öszszeg a szerződés teljes időtartamára szól-e, vagy évente fizetendő… – emlékeztetőül: 2000-ben az MTV és a Sport1 három esztendőre 23.5 millió márkát, azaz körülbelül 3 milliárd forintot ígért a jogokért), ennek fejében a tv kizárólagosságot kap; érdekesség, hogy az internetes megjelenésekre nem vonatkozik a megállapodás, mert a Football Duó Kft. értelmezése szerint ez a jog nincs a társaság tulajdonában… A hírek szerint az Arany Ászok Liga csapatai legalább kétszer biztosan képernyőre kerülnek, a felső határt azonban a jelek szerint nem szabják meg.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
10 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
11 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
17 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
18 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
20 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
24 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
36 perce

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
39 perce
Ezek is érdekelhetik