NB I B. Balassagyarmat–Büki TK 1–1

BALÁS RÓBERTBALÁS RÓBERT
2003.05.17. 23:27
GÓLSZERZÔ
Vámos a 49. percben, Mihalecz Péter öt méterről leadott fejese a felső lécről a kapusra, majd onnan a hálóba pattant (öngól, 0–1). Havrán a 68. percben 14 méterről a léc alá bombázta a labdát (1–1)

SÁRGA LAP
Nagy Cs. (felvágta Forgót) a 81. percben

SZÖGLETARÁNY: 6:5 (0:2)
Az ötödik percben Ivitz Zoltán tizenhat méterről leadott bombalövése arasznyival csúszott el a jobb alsó sarok mellett. Kisvártatva a túloldalon Mihalecz Péter az ötös jobb oldali sarkán tisztára játszotta magát, de gyenge lövése elgurult a gólvonal előtt. A 32. percben Szilágyi László mértani pontosságú átadásával Ivitz lépett ki a balösszekötő helyén, de közeli, éles szögből leadott erős lövését Varga Zoltán látványosan hárította. A második játékrész elején szerencsés góllal szereztek vezetést a vendégek: Mihalecz Péter ötméteres fejese után a labda a felső lécről Vámos János testére, majd onnan a hálóba pattant. A kabaréba illő gól után azonnal támadásba lendültek a házigazdák. A 61. percben Szilágyi László 25 méterről meglőtt bombáját Varga Zoltán nagy bravúrral ütötte ki a jobb alsó sarok elől, Szabados Attila pedig három méterről is képes volt a kapu fölé pörgetni a labdát. A hazai ostrom végül a 68. percben érett góllá, amikor Morvay Róbert mesteri átadása után Havrán József középről, 14 méterről látványos mozdulattal zúdította a léc alá a labdát. Az egyenlítés még jobban felpaprikázta a gyarmatiakat, akik tovább rohamoztak, de a jól záró büki védelem az összes hazai támadást visszaverte, így a csapatok jó iramú mérkőzésen megosztoztak a pontokon.

Mestermérleg
Gergely Károly:
– A színvonalas, igen jó iramú mérkőzésen, úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez.
Mihalecz István: – Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született.