Idegenbeli sikerével elődöntős a Sopron és a Szeged

2010.04.02. 20:55
Horti Dóra vezérletével a Sopron a BSE otthonában is sima győzelmet aratott a negyeddöntőben<br />(Fotó: Meggyesi Bálint, NS-archív)
Az &eacute;lvonalbeli női kos&aacute;rlabda-bajnoks&aacute;g negyedd&ouml;ntőj&eacute;nek m&aacute;sodik m&eacute;rkőz&eacute;sen az es&eacute;lyeknek megfelelően idegenben is nyert a c&iacute;mv&eacute;dő MKB-Euroleasing Sopron &eacute;s a Szevi&eacute;p-Szeged, &iacute;gy mindk&eacute;t g&aacute;rda k&eacute;t győzelemmel l&eacute;phetett tov&aacute;bb az előd&ouml;ntőbe.

A Sopron az első összecsapáson sem bízott semmi a véletlenre, bár egy kicsit feláldozta a találkozót a támadójáték „oltárán". Ez annyit tesz, hogy elérték a százat a dobott pontok tekintetében, viszont a kapott oldalon elkönyvelt 67-re aligha lehettek büszkék a nagyobb feladatokat maguk elé tűző soproniak.

Ennek megfelelően álltak oda a második összecsapásra, a védekezésüket nagyon összekapták, szinte levegőhöz sem hagyták jutni fővárosi vendéglátóikat. A nagyszünetben már húsz pont volt a két együttes között (25–45), a különbség rohamos méretekben nőtt a folytatásban. A harmadik negyedet követően (8–22) végképp kezdett kiütésessé válni az összecsapás, a Horti Dóra vezérelte vendégek már dupla ponttal rendelkeztek (33–67). A vége közte 45 lett (42–87), ami kifejezi a két együttes között meglévő szakadéknyi távolságot és az aznapi különbséget. A BSE számára szerény vigasz lehet, hogy az alapszakaszban ennél is rosszabbul járt (39–94), a különbség ahhoz képes csökkent, de még így is beláthatatlan.

A másik pénteki párban az első meccsen 31 pontos (89–58) vereséget szenvedő szolnokiak nagyon fogadkoztak, hogy hazai pályán nemcsak megnehezítik az előző kiírásban döntős szegediek dolgát, hanem visszavágnak és harmadik mérkőzésig viszik a párharcot.

Nos, a nemes elképzelésből kevés köszönt vissza a valóságban, a pályán már az történt, amit a szegediek elképzeltek. A vendégek már az első félidő végére megnyugtató előnyt szereztek maguknak (30–43), a hazaiak egy tisztes játékrész után (13–13) a végére teljesen összezuhantak (5–18).

NB I, NŐK, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
BSE–MKB-EUROLEASING SOPRON 42–87 (13–26, 12–19, 8–22, 9–20)
Városmajor, 200 néző. V: Szilas, Gál
BSE: Kocsis 7, Simon Zs. 5/3, Szlimák 7/3, Szabó Viv. 3/3, Varda 2. Cs: Zsovár, Vincze V. 8, Tiba 3/3, Hegedűs M. 5/3, Fülep, Vukov 2, Schramkó. Edző: Farkas Sándor
SOPRON: Toliver 12, HONTI 10, HOLT 14, KRIVACSEVICS 13, HORTI 15/3. Cs: Eördögh 3, Semsei 4, VARGA ZS. 11/3, Hadarics 5/3, Adankó. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–14. 9. p.: 13–24. 12. p.: 18–28. 16. p.: 19–37. 23. p.: 27–55. 28. p.: 31–65. 34. p.: 37–76
Farkas Sándor: – Kérlek, Istenem, add, hogy mindenki boldogságban töltse az ünnepeket, bocsáss meg az ellenünk vétkezőknek, hozz feltámadást a magyar sportnak. Ámen.
Székely Norbert: – Az első mérkőzéshez képest sokkal gyorsabban játszottunk, a kezdetektől fogva kontroll alatt tartottuk a találkozót. A mai összecsapáson a soproni meccs hibáiból okulva nagyon sokat ki tudtunk javítani, ezáltal pontosabbá tettük játékunkat.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára

SZOLNOKI NKK–SZEVIÉP-SZEGED 48–74 (16–22, 14–21, 13–13, 5–18)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 néző. V: Bognár, Jakab
SZOLNOK: DARIDA 14/3, Boskovics 4, ZELE 10, Hegedűs R., Farkasinszki 8. Cs: Sonyák 6/6, Serbán 3/3, Kalmár-Nagy 3/3, Kántor, Tajkov N. Edző: Mészáros Zoltán.
SZEGED: Ciglar 8/3, NÉMETH B. 13/3, FÜRÉSZ E. 14, ZSERZSERUNOVA 7, SIPAVICIUTE 16. Cs: Kajdacsi 5, Horváth Zsu. 7/3 , Laczi 4, Russai. Edző: Bencze Tamás.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 9–15. 8. p.: 11–18. 15. p.: 24–34. 25. p.: 38–52. 35. p.: 45–68
Kipontozódott: Zele (25. p.), Kajdacsi (30. p.), Zserzserunova (38. p.)
Mészáros Zoltán: – Megérdemelten szereztük meg a hatodik helyet.
Bencze Tamás: – Védekezésben és támadásban is jó ritmusban játszottunk, de ziccereket és büntetőket is hibáztunk, így nem vagyok teljesen elégedett.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végredménye: 2–0, a Szeged javára