MTI/B. L. 2020.10.14 21:06 Frissítve: 2020.10.14 22:36

Férfi kosár NB I: a Kaposvár először nyert az idényben

Megszerezte idénybeli első győzelmét a Kaposvár a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján: a somogyiak a nyeretlen Jászberényt verték hazai pályán 79–64-re.

A Kaposvárnál bemutatkozott a két nemrég igazolt légiós, Milos Miliszavljevics és Josip Jukic, előbbi 15, utóbbi 12 ponttal járult hozzá a sikerhez. A mezőny legjobbja 30 ponttal a jászberényi Donovan Donaldson volt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
KAPOSVÁRI KK–JÁSZBERÉNYI KSE 79–64
(21–13, 25–22, 19–17, 14–12)
Kaposvár, 500
 néző. V: Praksch, Tözsér, Boros T.
KAPOSVÁR: M. CURRY 17/12, Krnjajszki 10, Rivers 10/3, Hendlein 9/3, JUKIC 12. Csere: Sinovec, MILISZAVLJEVICS 15/6, Hock, Bogdán 2, Baki 4. Edző: Fekete Ádám
JÁSZBERÉNY: PENN 12/3, DONALDSON 30/9, Katona B., Radukic 6, Milicevic 9/6. Csere: Filipovics 7, Brbaklics, Ruják B., Füzi. Edző: Miljan Csurovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–1. 8. p.: 13–8. 12. p.: 25–13. 17. p.: 36–30. 23. p.: 47–31. 28 . p.: 62–48. 32. p.: 67–54. 37. p.: 76–61
Kipontozódott: M. Curry (37. p.), ill. Penn (38. p.)
Fekete Ádám: – Nagyon zaklatott volt a felkészülésünk és az első mérkőzésünk. Mostanra állt rendelkezésünkre olyan keret, amely esélyesként lépett pályára, ezzel a csapattal elvárható volt a győzelem. Sinovec betegen vállalta a játékot, ráadásul lehet, hogy eltörött az ujja is. Nyilván voltak hibáink, de azt hiszem, magabiztosan húztuk be a meccset, és fizikailag abszolút domináltunk a mérkőzésen.
Miljan Csurovics: – Ez megint nagyon gyenge teljesítmény volt tőlünk. Ugyanakkor minden meccsen fejlődünk egy kicsit, próbáltunk máshogy játszani, mint az előző találkozón. Az első negyedben volt energia a játékunkban, utána azonban jobbára csak szenvedtünk. Hiába jöttünk vissza a mérkőzésbe, a kulcspillanatokban több üres dobást is elhibáztunk. A Kaposvár élt a lehetőségekkel és megérdemelten nyert.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SOPRON KC 102–81 (24–16, 32–21, 24–19, 22–25)
Szeged, 600
 néző. V: Kapitány, Győrffy P., Goda
SZEGED:
 Kerpel-Fronius G. 6, GOVENS 14/6, BROWN 27/12, DZELETOVICS 22, DICKEY 15. Csere: Mayer 2, Kerpel-Fronius B. 2, Keller I. 5, Olasz 9, Káposzta, Balogh Sz. Edző: Szrecsko Szekulovics
SOPRON: DILLARD 20/6, Thompson 22/3, Boriszov 12/6, Sitku 2, Jogela 7/3. Csere: Bagó 6, Halász 3/3, Schöll 4, Csátaljai 5/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–7. 7. p.: 17–11. 12. p.: 28–18. 18. p.: 48–29. 23. p.: 66–40. 27. p.: 74–52. 32. p.: 85–59. 38. p.: 97–70
Kipontozódott: Govens (33. p.)
Szrecsko Szekulovics: – A mérkőzés elején bizonytalankodtunk, aztán szűk három negyeden át a mi akaratunk érvényesült, kontrolláltuk a játékot. A hajrában fiataljaink is pályára léptek, ekkor faragott hátrányából a Sopron. Tőlük a jövőben koncentráltabb játékot várok.
Kosztasz Flevarakisz: – Nehéz a bajnokságot és a mostani játékunkat értékelni, mert egy hónapja tíz alatti a létszám az edzéseinken, nem tudjuk gyakorolni az öt az öt elleni küzdelmet. A felkészülési hiányosságaink ezúttal is kiütköztek, nem volt esélyünk a győzelemre.

Kosárlabda GYŐRI FERENC

NS-VÉLEMÉNY. A leghűségesebb város dicséretes ötösre vizsgázott rendezésből.

2020.11.28 23:42:30

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. A legjobb azonban az lenne, ha hamarosan már nem kellene plusz egészségügyi személyzetet, illetve logisztikusokat fogadni a kosárlabdacsapatok mellé, mert jelenleg nekik körülbelül ugyanannyi beleszólásuk van a keretek összetételébe, mint az edzőknek.