Férfi kosár NB I: a Pécs megverte a Debrecent

2013.03.25. 20:06
 A Pécs 10 pontos győzelmet aratott a Debrecen fölött hétfőn a férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházi mérkőzésén.

A találkozót Pécsen rendezték, mert a hajdúságiak feladták pályaválasztói jogukat.

A pécsiek az első negyedet még elveszítették, attól kezdve viszont Tóth Norbert vezérletével fokozatosan feljavult a játékuk, és végül tíz ponttal győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
FACTUM SPORT DEBRECEN–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 62–72 (21–19, 17–19, 10–16, 14–18)
Pécs, 300
néző. V: Söjtöry, Szabó G., Radnóti
DEBRECEN: Helmeczi 10/3, MEDVE 14/3, KOVÁCS I. 6/6, Izzo 6, Cseh 7/6. Cs: HAJMÁSSY 14/3, Vas 5/3, Nagy S. Edző: Jason Okrzesik
PÉCS: LOESING 19/6, CSABAY 7/3, Bíró 2, NAGY K. 13/3, TÓTH N. 21. Cs: Horváth B. 3/3, Hendley 4, Halász 3/3, Csernák. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 6. p.: 12–11. 13. p.: 24–28. 17. p.: 27–35. 23. p.: 38–44. 26. p.: 41–50. 33. p.: 52–58. 37. p.: 59–66
Jason Okrzesik: – Az elmúlt két meccshez képest jól játszottunk, a Pécs hazai pályán nagyon erős csapat, így elégedett lehetek az eredménnyel.
Csirke Ferenc: – A mérkőzés pozitívuma, hogy nyertünk. A Debrecen szépen játszott, míg mi az első perctől kezdve szenvedtünk, nem pörögtünk fel kellően, de Kovács Péter és a sérülten játszó Todd Hendley kiesése alapjaiban változtatta meg a játékunkat.