Férfi kosár EuroChallenge: két verés, két utolsó hely

2013.12.17. 18:45
A kiesésükről már korábban megbizonyosodó magyar csapatok közül az Atomerőmű és a Körmend egyaránt vereséggel búcsúzott a férfi kosárlabda EuroChallenge-től: a keddi játéknapon a paksiak szoros meccsen kaptak ki Oroszországban, a vasiak óriási verést kaptak Ukrajnában.

Az átaludt első negyed után – amelyben húsz pont is volt a hátrány (7–27) – az Atomerőmű talpra állt, több kisebb rohammal közelebb lopakodott. A harmadik negyed végét egy 12–3-as nekiveselkedéssel zárták a paksiak, és Szabó Zsolt duplájával egyenlítettek (57–57). A befejező tíz perc is kiegyensúlyozott volt, Körtélyesi Gergely triplája után egypontosra olvadt a hátrány az utolsó percre (73–74), de odaát Demetris Nichols is bevert egy hármast, és ezzel eldőlt a meccs, az Atom csoportja utolsó helyén zárt. Atomerőmű talpra állt, több kisebb rohammal közelebb lopakodott. A harmadik negyed végét egy 12–3-as nekiveselkedéssel zárták a paksiak, és Szabó Zsolt duplájával egyenlítettek (57–57). A befejező tíz perc is kiegyensúlyozott volt, Körtélyesi Gergely triplája után egypontosra olvadt a hátrány az utolsó percre (73–74), de odaát Demetris Nichols is bevert egy hármast, és ezzel eldőlt a meccs, az Atom csoportja utolsó helyén zárt.

A Körmend az első negyedben jól tartotta magát a Kijev ellen, utána azonban megtört valami, és a hazaiak kettő híján negyvenpontos győzelmet arattak, nem mellesleg száz pont feletti teljesítményükkel az utolsó helyre tessékelték a magyar csapatot.