Női kosár Közép-európai Liga: a DKSK otthon győzött

2013.01.23. 22:27
A Miskolc 103–91-re győzött a cseh Kara Trutnov ellen hazai pályán a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

A BK Kara Trutnov elleni Közép-európai Liga-mérkőzés első negyedében a diósgyőriek minden mutatóban felülmúlták ellenfelüket, és úgy tűnt, hogy játszi könnyedséggel nyernek.

Aztán a vendégek a második tíz percben visszaadták a kölcsönt, és amikor átvették a vezetést, már látszott, hogy izgalmas lesz a találkozó. A folytatásban a diósgyőriek pontosabban dobtak, tripláik is sikerültek, ráadásul erővel is jobban bírták, így rászolgáltak a sikerre.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
WORK FORCE DKSK-MISKOLC–BK KARA TRUTNOV (cseh) 103–91 (31–18, 21–36, 26–23, 25–14)
Miskolc, 300 néző. V: Benczur, Vida, Minar
DKSK: Bukovszki 10/3, SKORICS 14/3, Bozóki 10/6, RAVEN 38/9, SANFORD 26. Cs: Szabó P. 2, Reiner, Fürtös 3, Dubei. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
TRUTNOV: Vacková 10/3, Muchová 3, Hindráková 12/3, NOVÁKOVÁ 10, ANDERSON 30/15. Cs: Ervin 3, Ovsiková, Kozumpliková, Steffanová 11, ZÁPLATOVÁ 12/6. Edző: Martin Petrovicky
Az eredmény alakulása. 4. p.: 17–6. 18 p.: 40–38. 25 p.: 68–63. 35 p.: 86–83
Kipontozódott: Steffanová (40. p.)
Peresztegi Nagy Ákos: – A csapatok játékában ezúttal nem a védekezés dominált. A második negyedben gyengélkedtünk, de aztán támadásban olyan sebességre kapcsoltunk, amely ellen ellenfelünknek nem volt ellenszere.
Martin Petrovicky: – Az első és a negyedik negyedben elfelejtettünk védekezni, ez döntött.