Kosárlabda: magyar aranyérem a szenior világjátékokon Sydneyben

Vágólapra másolva!
2009.10.19. 19:00
null
Az aranyérmes magyar válogatott
Címkék
Szenzációs sikert ért el a szenior világjátékokon a 35 éven felüliek korosztályában induló magyar női kosárlabda-válogatott, amely az első helyen zárta a Sydneyben rendezett eseményt. A magyar együttes a sorozat döntőjében 53–44-re győzte le Észtországot.

A szenior világjátékok, vagy eredeti nevén a World Masters Games a világ egyik legnagyobb sporteseménye, amelyet a „hagyományos" olimpiához hasonlóan négyévente rendeznek meg - adta hírül a kosarinfo.com hírportál.

Az idei kiírásra a sydneyi olimpia helyszíneit választották a szervezők, a rendezvényen pedig több mint 28 ezer egykori élsportoló vett részt, így aligha túlzás kijelenteni, hogy világra szóló sikert ért el a kosártorna megnyerésével a magyar hölgykoszorú.

„Két évig készültünk a világjátékokra, mindent annak rendeltünk alá, hogy sikeresen szerepelhessünk. Büszke vagyok a csapatra és arra, hogy örömet okozhattunk hazánknak, az otthoni sportbarátoknak, a magyar kosárlabdázók népes táborának. Úgy érzem, hogy pályafutásunk megkoronázása a mostani aranyérem" – nyilatkozta nemzeti együttesünk csapatkapitánya, a női felnőttválogatottban korábban 110 alkalommal szereplő Zsolnay Gyöngyi a magyar sikerrel záruló finálét követően.

A Zsolnay mellett többek között Rausch Anikóval, Kosjár Katalinnal, Rónaszéki Szilviával, Horváth Edittel, Klucsik Ágnessel, Maracskó Barbarával és Bérczi Katalinnal a soraiban felálló magyar csapat annak ellenére diadalmaskodott a rangos tornán, hogy nem a legjobb előjelekkel készült a megmérettetésre országunk kosaras küldöttsége, miután a 40 éven felüliek válogatottjából mindössze hárman jutottak el Ausztráliába.

Ebben a kategóriában így sajnálatos módon nem is tudott elindulni az egyik hazai utazási irodának áldozatul eső magyar csapat, azonban a helyszínre kiutazó három kosaras mégsem maradt hoppon, mivel így ők is a 35 éven felüliek csapatának tagjaiként vehettek részt a rendezvényen.

Mindeközben a 40 éven túliak versenyében Litvánia diadalmaskodott ugyan, de a baltiak sikeréhez is köthetünk egy Magyarországon jól ismert nevet, ugyanis a litván alakulat húzóembere a korábbi pécsi közönségkedvenc, Jolanta Vilutyte volt.

Legfrissebb hírek

Szappanos Péter lett az őszi szezon legjobbja; Vörös Barna Zalaegerszegen köthet ki

E-újság
19 perce

Hegedű, kalapács, futball – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
19 perce

Szombati sportműsor: pályán a Liverpool, folytatódik a darts-vb

Egyéb egyéni
19 perce

Szalah újabb gólt szerzett, Egyiptom csoportelsőként jutott tovább; Marokkó nem bírt Malival

Minden más foci
35 perce

Győzelmével az ötödik helyre ugrott a Manchester United

Angol labdarúgás
38 perce

Európai kézilabdaligák: Palasics Kristóf 17 lövést hárított

Kézilabda
1 órája

Röplabda: eseménydús éven van túl a hazai utánpótlás

Utánpótlássport
2 órája

Otthon nyert a Fehérvár az osztrák hokiligában

Jégkorong
3 órája
Ezek is érdekelhetik