A Kings, a Knicks és a Bulls volt a legaktívabb – átigazolási körkép II.

Vágólapra másolva!
2009.02.22. 15:34
Címkék
Mint minden évben, idén is nagy izgalmak előzték meg a cserélési határidő utolsó napját. Sok nagy nevet szóba hoztak más csapattal – vegyük csak Amare Stoudemire, Vince Carter vagy épp Shaquille O’Neal esetét –, de a sztárok végül nem költöztek sehova. Második rész, a három legaktívabb csapattal: Sacramento Kings, New York Knicks, Chicago Bulls.
A veterán Malik Rose távozik New Yorkból
Fotó: Imago (archív)
A veterán Malik Rose távozik New Yorkból
A veterán Malik Rose távozik New Yorkból
Fotó: Imago (archív)
A veterán Malik Rose távozik New Yorkból
A Chicago Bulls és a Sacramento Kings először egymással üzletelt: a Királyok által már hetek óta árult Brad Miller, John Salmons duó került Chicagóba, míg a Bikák Andres Nocionit, Drew Goodent, Cedric Simmonst és Michael Ruffint küldték Sacramentóba. Vinny Del Negro csapata így egy sokoldalú és nagyon képzett játékost kapott Salmons személyében, míg Brad Miller visszaszerzése nagyot lendít majd a Bulls palánk alatti játékán. A mérleg másik oldalán szereplő Kings Gooden lejáró szerződésével spórolt, míg Nocioni keménysége remekül jöhet a hármas poszton kicsit lyukas Királyoknak.

A folytatásban a Kings a frissen érkező Ruffint egyből továbbküldte Portlandbe, ahonnan egymillió dollár készpénzt és Ike Diogut adták cserébe. Diogunak még a Warriors színeiben volt néhány ígéretes mérkőzése, azóta már sok helyen megfordult, de sehol sem tudott bizonyítani. Nyáron minden bizonnyal szabad ügynök lesz, ezért a hátralévő két hónapban kell meggyőznie játékával a Királyok vezetőit arról, hogy hasznos tagja tud lenni az együttesnek. Ruffin valószínűleg nem lép pályára a Blazersben, mert valószínűleg megválik tőle a magas posztokon telített gárda. Miles visszatérése miatt a Portland minden létező úton megpróbál spórolni a nyári játékospiacra, amit Diogu elcserélése mellett LaFrentz megtartásával is bizonyított. A régóta sérült magas emberért ugyan több csapat (Milwaukee, New Jersey, Dallas) is bejelentkezett, de végül Pritchard általános igazgató úgy döntött, hogy – most még – nem válik meg a szebb napokat is megélt játékostól.

Harmadik cseréje során a Kings megszerezte Rashad McCantst és Calvin Booth-t a Timberwolvestól, ahova Shelden Williams és Bobby Brown ment ellenértékként. McCants helyzete érdekes, a hátvédnek voltak jó meccsei a Farkasoknál, de sérülése után kikerült a rotációból. Szerződése az év végén lejár, így addig még van ideje meggyőzni a Királyokat róla, hogy van helye a gárdában. Shelden Williams Jason Thompson várakozáson felüli teljesítménye miatt kevés lehetőséget kapott idén, ráadásul Gooden és Diogu érkezése teljesen megpecsételte sorsát. A Jefferson sérülése miatt magas poszton megrövidült Wolves biztosan több hasznát veszi az erőcsatárnak.

Végül a Királyok ismét kisegítették a Celticset, bár ezúttal kis hátsó szándékot is érzékelhetünk a dologban. A Boston Patrick O’Bryant-ért cserébe egy 2014-es, magasan védett második körös draftjog mellett elhozta Torontóból az irányító Will Solomont, akit egyből tovább is küldött Sacramentóba némi készpénzért cserébe. Solomon már második éve játszik az NBA-ben, de karrierje során megfordult Európában is, most azonban a Timberwolvesba került Bobby Brown helyett a harmadik irányító szerepe lehet az övé a Királyoknál. A Celtics ezzel és a korábbi Cassel-cserével két helyet szabadított fel a rosterében, így már csak a kiszemeltek – Stephon Marbury és a Mikki Moore–Joe Smith páros egyike – válaszára kell várnia Danny Ainge menedzsernek.

Térjünk vissza a másik két kiemelt gárdára, hiszen még két csere köthető a Bullshoz és a Knickshez is. Előbb a két együttes egymással üzletelt, melynek során a Bikák Larry Hughest mozdították el New Yorkba, ahonnan Anthony Roberson idén lejáró, illetve Jerome James jövőre csak részben garantált szerződése mellett Tim Thomas érkezett a szeles városba. Thomas már másodszor került karrierje során New Yorkból Chicagóba, de a nehéztüzér állítása szerint nem neheztel egyik csapatra sem. Hughes már évek óta valós tudása alatt teljesít, ráadásul szerződése még egy évig biztosan a Bullshoz kötötte volna. Donnie Walsh általános igazgató viszont éppen ezért akarta őt megszerezni, hiszen a Nagy Almában arra a bizonyos jövő nyárra – azon belül is LeBron James elcsábítására – készülnek, ráadásul abban a hátralévő másfél évben Hughes sokat segíthet a hátvédekkel nem túl fényesen álló Knicksnek.

De még nem állt le a New York, hiszen nem sokkal Hughes érkezése után bejelentették, hogy immáron Chris Wilcox is a Knicks játékosa. Az erőcsatár az Oklahoma Cityből került a gárdához, amely Malik Rose-t küldte a Thunderhez. Ezek után jogos a kérdés: ez miért érte meg a Thundernek? Papíron ugyan Wilcox klasszisokkal jobb, mint a folyamatos sérülésekkel bajlódó Rose, de a kevés játékidő miatt lehet, hogy frusztráltan érezte magát, és kérte elcserélését, vagy jelenlétével rontotta az öltözői hangulatot az NBA legfiatalabb klubjában. Emellett az is előfordulhat, hogy a veterán Rose-t a sok fiatal magas ember mentorának szánták, így érthető lenne a tranzakció az Oklahoma City szempontjából is. Pénzügyileg mindkét gárda helyzete változatlan maradt, mert mindkét játékos szerződése lejár a szezon végén.

A Thunder a Knicks után a Bullsszal is megegyezett egy átigazolással kapcsolatban: a tehetséges Thabo Sefolosha egy idei első körösért került Oklahoma Citybe, ahol minden bizonnyal több lehetőséget kap, mint a Bikáknál. A Thunder így sikeresen megerősítette kispadját, és könnyen előfordulhat, hogy a svájci születésű hátvéd új otthonában mutatja meg, mit is tud valójában.

A határidő lejárta előtti utolsó tranzakció a Houston, az Orlando és a Memphis között köttetett meg. A sok cserepletykában megemlített Rockets azonban nem az Artest, McGrady párostól vált meg, hanem irányítóját, Rafer Alstont küldte Orlandóba, ahol Nelson kiesése miatt égető szükség volt szolgálataira. Cserébe Brian Cook és Kyle Lowry érkezett a Rakétákhoz: előbbi eddig a Magicet, míg utóbbi a Grizzliest erősítette. Lowryért cserébe a Memphis Adonal Foyle és Mike Wilks lejáró szerződését kapta, illetve a Magic idei első körös választójogát. Ezzel egyértelművé vált, hogy Conley lesz a Grizzlies első számú irányítója, és emellett még egy kevés pénzt megspóroltak a csapat vezetői, akiknek a nyáron meglesz a lehetőségük több nagyobb szabad ügynök Memphisbe csábításához.

Összegezve: izgalmas hetet tudhat maga mögött az NBA, sok játékos került új klubba a napokban. A sztárok viszont egyelőre maradtak a helyükön, de annyi biztos, hogy jó néhány nagyobb csere várható az idény végén is: elég csak a hirtelen összerakott Clippersre, a bukdácsoló Dallasra és Phoenixre avagy a nyárra készülő Detroitra és Houstonra gondolni. Aktív holt szezon előtt áll a Portland, a Milwaukee és az Oklahoma City is, de addig még hátravan az év végi hajrá és a várva várt rájátszás is.

www.bball.hu
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik