Óriási lépés az Eb felé: nyert a női válogatott Szlovákia ellen

2008.08.30. 20:12
A magyar női kosárlabda-válogatott szombat este hat órakor Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen Szlovákiát fogadta Szombathelyen, s végül hosszabbításban 85–76-ra nyert.
Fegyverneky (fehérben) remekül játszott
Szlovákia két héttel ezelőtt Kassán 19 ponttal verte a magyar válogatottat az Eb-selejtezőn. Itt volt az ideje tehát a visszavágásnak. A magyar válogatott végül 85–76-ra nyert, és óriási lépést tett az Európa-bajnokságra való kijutás felé.

Rátgéber László együttese mindent megpróbált, ám az első félidőben a védekezéssel gondok akadtak, a gyors indítások, és az ezekből szerzett pontok hiányoztak magyar oldalon.

Szlovákia a nagyszünet előtt irányította a játékot, s sokáig a második félidőben úgy tűnt: esélytelen lesz a győzelemre a magyar csapat. Aztán az utolsó negyedben mégis nagyon közel kerültünk az ellenfélhez.

Három és fél perccel a mérkőzés vége előtt egy hármassal 65–64-re jöttünk föl, de a kosárra a szlovákok is egy hármassal válaszoltak. A remény azonban még élt, de a hajrában ismét összekapta magát a vendég együttes.

72–70-nél kivédekeztünk egy támadást, így fél perccel a vége előtt ismét mi támadhattunk. Fegyverneky Zsófia pedig megcsinálta. A mi 4-esünk betört, majd egy kettessel egyenlített. A spori akár egy faultot is befújhatott volna, de ne legyünk telhetetlenek.

Jöhetett a hosszabbítás.

Az idegek harcát pedig mi birtuk jobban. A szlovákok támadásait sorra kivédekeztük, s végül ha nehezen is, de az Eb-re való kijutás szemszögéből kulcsfontosságú győzelmet arattunk.

EB-SELEJTEZŐ

C-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 85–76 (21–19, 18–21, 15–23, 18–9, 13–4)
Szombathely, 800 néző
V: Spendl (szlovén), Jokics (montenegrói)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–3. 7. p.: 16–11. 13. p.: 26–25. 18. p.: 32–35. 24. p.: 44–49. 26. p.: 44–58. 34. p.: 59–63. 37. p.: 64–65. 42. p.: 76–76
Kipontozódott: Hricková (44. p.)
MAGYARORSZÁG: FEGYVERNEKY 24/3, Honti 2, Bujdosó 10, VAJDA 22/6, Ujhelyi 6, Csere: ENGLERT 13/6, Horti 4, Somogyi A., Fűrész D. 1, Krivacsevics 3
SZLOVÁKIA: Borovicková 6, Kubatová 5, ZIRKOVÁ 20/12, LÁSKOVÁ 18/3, Vynuchalová 7, Csere: Hricková 2, KUPCÍKOVÁ 15/3, Oravcová, Jurcenková, Ruzicková, Carnoká 3
A másik mérkőzésen: Franciaország–Horvátország 75–50