A Körmend vendégként lepte meg az éllovas szombathelyieket

H. Z., M. A.H. Z., M. A.
2008.03.16. 21:32
A Körmend nyerte a vasi rangadót Szombathelyen, megérdemelten: az első félidőben jobb támadójátékának, a másodikban pedig pontosabb védőmunkájának köszönhetően. Így már a nyolcadik meccsét nyerte zsinórban.
Trummer Rudolf (szemben) volt a körmendiek legeredményesebb játékosa
Fotó: Unger Tamás
A teltház és a hangorkán meglepő módon a körmendieket inspirálta jobban az elején. Azért volt ez váratlan, mert a szombathelyiek játszottak hazai pályán, ennél fogva a 3500 fős közönség mintegy háromnegyede értük szorított.

Mégis a vendégek voltak a határozottabbak, és a kezdeti sikerek még inkább felbátorították a látogatót: a nyolcadik percben, az elvileg center Vavra Péter második hármasával átlépte folyamatosan növekvő előnye az ebben az időszakban még csak lélektanilag fontos tíz pontos határt.

Nem véletlenül: a piros-feketék az első negyedben 61 százalékkal dobtak mezőnyből, úgy, hogy közben négy alkalommal a hárompontos vonalon túlról is betaláltak.

A Falco részéről lassan oldódott a görcs, ami kicsit érthetetlen volt, hiszen a meccs előtti tabellán a vendégek csupán a nyolcadik helyet foglalták el, Kálmánék pedig immár bebetonozták magukat az első helyre.

Apropó, Kálmán László: a listavezető emblematikus figurája nehezen lendült bele, és alighanem ez is közrejátszott abban, hogy a szombathelyiek kicsit későn találtak magukra.

A Körmend nehéz pillanatai a második negyedben jöttek el, amikor vendégoldalon nagyon nem ment a pontszerzés, a hazai büntetők viszont immár rendre beestek, pedig eleinte azok sem voltak túl magabiztosak.

Megjegyzendő még, méghozzá épp ezzel kapcsolatban, hogy a játékvezetők sok fújással próbálták elejét venni a pályán a túlzott keménykedésnek.

Ennek lett a következménye a húsz perc alatt kiosztott kereken 30 személyi hiba, amelyek tekintetében hattal a körmendiek vezettek, de ami ennél lényegesebb, az eredményeség terén is ők tartottak előbbre a félidőben kettővel.

A térfélcsere utáni időszak már a védekezésről és az idegekről szólt. Mindkét oldalon elhalkultak a nehéztüzérek – naná, hiszen a támadásbeli után ezúttal igencsak felértékelődött a védekezésbeli pontosság, amelyben ha csak hajszálnyival is, de megint a kisebbik város csapata kerekedett felül.

Így többnyire a Falcónak kellett az eredmény és az ellenfél után futnia, ráadásul a sárga-feketék pont a hajrában fogtak ki egy rossz dobószériát, aminek három perces kosárcsend lett a következménye a részükről.

De még így is támadhattak az utolsó percben az egyenlítésért, amit a körmendiek úgy védekeztek ki, hogy majdnem lejárt a 24 másodperc, miközben a túloldalon Jermaine Thomas bedobott négy nagyon fontos büntetőt, miután Trummer Rudolf hat kísérletből elért öt triplája megalapozta a vendégsikert.

UNIQA NB I, A-CSOPORT, FÉRFIAK

FALCO KC-SZOMBATHELY–POLAROID-LAMI-VÉD KÖRMEND 78–84 (20–29, 27–20, 14–16, 17–19)
A mérkőzés osztályzata: 4
Szombathely, 3500 néző. V: Vígh, Papp, Cziffra
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5–4. 6. p.: 5–14. 8. p.: 11–22. 9. p.: 17–29. 11. p.: 20–31. 13. p.: 27–33. 16. p.: 32–42. 21. p.: 51–49. 24. p.: 51–55. 27. p.: 58–55. 31. p.: 61–65. 32. p.: 65–65. 33. p.: 65–71. 36. p.: 75–75

Feigl Ocitti 6
Csere: ALIAKSZEJEV 14, Váradi K. 4, BORSZÉKI 7/3 Csere: TRUMMER 18/15, McCants 2, HENDERSON 12, Fodor M. 4, Tóth G. 2

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK–ALBACOMP 82–71 (18–17, 27–17, 22–19, 15–18)
A mérkőzés osztályzata: 2
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Földházi, Kóthay, Pozsonyi
Az eredmény alakulása 4. p.: 10–3. 9. p.: 13–15. 14. p.: 28–22. 17. p.: 36–28. 22. p.: 50–34. 26. p.: 54–42. 27. p.: 59–44. 33. p.: 67–60. 34. p.: 75–60. 38. p.: 80–69