Kosárlabda: újabb debreceni távozó

MTI MTIMTI MTI
2007.01.04. 20:57
Címkék
Újabb játékos hagyja el a szinte kilátástalan anyagi helyzetben lévő Debreceni Vadkakasok-UPC együttesét. Csütörtökön ugyanis hivatalossá vált, hogy Tóth Gábor Nyíregyházán folytatja pályafutását.
A hosszú évekig Debrecenben szereplő triplaspecialista - még 2000-ben kötelezte el magát Tóth Gábor a hajdúságiakhoz - csütörtök délutántól a Marso-Carmo Suzuki NYKK csapatának edzéseit látogatja.

A nyíregyháziak vezetői minden kérdésben megegyeztek a 28 éves, 196 centis bedobóval, aki a Vadkakasok erősen kérdéses jövője miatt döntött a váltás mellett.

Most már csak az a kérdés, mikor sikerül átigazolnia őt a nyírségieknek.

Amennyiben a napokban sikerül megkötni a szerződést, akkor Tóthtal is számolhat Horváth Imre vezetőedző a nyíregyháziak jövő keddi, Sopron elleni bajnoki összecsapásán.

A két válogatott játékos, Fodor Márton (ő Körmendre igazolt) és Molnár András (ő pedig Szolnokra) távozása után tehát immár a harmadik magyar kosárlabdázó is elhagyta az anyagi csőd szélén álló debreceni kosárlabdacsapatot, amelytől már decemberben búcsút intett mind az öt idegenlégiósa, azaz a bosnyák Sejo Bukva, a szerb Milos Mirkovics, a horvát Miro Vranjic, az amerikai Gregory Harris és a szlovén Davorin Skornik is.

A Vadkakasok játékosai 2006 augusztusa óta nem kaptak fizetést.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosárlabda-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

TCR WORLD TOUR, 2026 – MENETREND, MEZŐNY

Egyéb egyéni
5 perce

Kémkedés az angol másodosztályú rájátszás rajtja előtt

Angol labdarúgás
7 perce

Tóth Krisztián: Nem egyedül kell megváltani a világot

Egyéb egyéni
12 perce

Major Veronika harmadik, a csapat második az első nap után sportpisztolyban a sportlövő Eb-n

Egyéb egyéni
18 perce

Tour de Hongrie: tizenöt magyar kerékpáros a mezőnyben

Kerékpár
39 perce

Darts: bravúr Kovács Patriktól, legyőzte a vb-nyolcaddöntőst a European Touron

Egyéb egyéni
40 perce

Közleményt adott ki a Bournemouth – játékosa fiatalkorú lány iránt érdeklődött

Angol labdarúgás
56 perce

Tovább szűkült a vb-re készülő magyar hokiválogatott kerete, hárman kerültek ki

Jégkorong
59 perce
Ezek is érdekelhetik