Kosárlabda, férfi Eb-selejtező: vereséggel kezdett a Meszlényi-csapat

User UserUser User
2006.08.31. 18:57
Címkék
Vereséggel kezdte Európa-bajnoki selejtezősorozatbeli szereplését a Meszlényi Róbert szövetségi kapitány (képünkön) által irányított magyar férfi kosárlabda-válogatott a C-csoportban. Németh Istvánék a csoport abszolút favoritjának számító orosz együttes otthonában szenvedtek húsz pontos vereséget.
Az első negyedben remekült tartotta magát a sorozatra kényszerű okokból – lemondások – néhány helyen megfiatalított magyar együttes, hiszen döntetlent harcoltak ki.

A másodikban beigazolódott a papírforma és 13 ponttal elhúztak az esélyesebb vendéglátók.

A második félidőben egyenrangú parterei voltak Kámán Tamásék ellenfelüknek, hiszen hátrányuk csupán hét ponttal nőtt, így tulajdonképpen tisztes vereséggel távozhatnak a mérkőzésnek otthon adó Kazanyból.

Az orosz együttes, egyben a mezőny legeredményesebbje a 21 pontos Holden lett, de csapattársa, Szavraszenko is 17 pontig jutott.

A magyarok legjobbja az egyaránt 14-14 pontot szerző Simon Balázs, illetve Báder Márton lett, centerünk, Gulyás Róbert tíz pontot hozott össze.

KAZANY, FÉRFI EB-SELEJTEZŐ, C-CSOPORT, ELSŐ FORDULÓ:
OROSZORSZÁG MAGYARORSZÁG 82-62

Szavazás

Hányadik helyen végez férfiegyüttesünk a pótselejtezőben?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

NB II: HR-Rent Kozármisleny–BVSC-Zugló

Labdarúgó NB II
2 perce

NB II: Aqvital FC Csákvár–Szentlőrinc

Labdarúgó NB II
6 perce

NB II: Kecskeméti TE–FC Ajka

Labdarúgó NB II
18 perce

A világbajnoki bronzérmes Ausztrália bedarálta a harcos, de sok hibával játszó magyar válogatottat a női kosár vb-selejtezőn

Kosárlabda
29 perce

„Idén valamiért nagyon szerencsétlenül alakulnak ezek a dolgok” – Kárpáti Krisztián a Szeged sérültjeiről

Kézilabda
35 perce

NB I: Újpest–Kisvárda

Labdarúgó NB I
37 perce

Liga 2: a Sepsi gól nélküli döntetlennel zárta az alapszakaszt

Minden más foci
40 perce

NB II: idegenben vezet a Budafok – ÉLŐ eredménykövető!

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik