Több kiváló teljesítményt jegyezhettek fel az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi, 36. játéknapján, amikor a Phoenix Suns sorozatban a hetedik, a Memphis Grizzlies pedig a hatodik győzelmét aratta.

Davis West, a New Orleans játékosa kosarat szerez a Memphis ellen. A meccset mégis a Grizzlies nyerte meg

Davis West, a New Orleans játékosa kosarat szerez a Memphis ellen. A meccset mégis a Grizzlies nyerte meg

Kobe Bryant ezúttal nem volt magányos harcos
A Sunsnak ez volt egymás után a hetedik győzelme, ami jelenleg a leghosszabb sikersorozat a ligában. Ugyanakkor a Blazers egyvégtében ötödször hagyta el vesztesen a pályát.
Indianapolisban a helyi Pacers mindössze 34 százalékkal dobott, nem csoda, hogy kikapott a 31 pontos Dirk Nowitzki vezérelte Dallastól.
A Mavs német klasszisa dupla-duplát ért el, hiszen 11 lepattanót is megszerzett, és egészen jól dobta a mezőnykosarakat, 19 kísérletéből csak nyolcat rontott el.
A Washington Wizards hosszabbításban bírt csak a Torontóval (119-111). A fővárosiaknál Gilbert Arenas 37, Antawn Jamison 26, Jarvis Hayes 21 pontig jutott. Arenas a rendes játékidő utolsó percében egészen fantasztikusan játszott, ebben a hatvan másodpercben 12 pontot dobott.
A hosszabbításban Hayes volt a nyerő ember, mert 21 pontjából hatot ebben az időszakban szerzett, ráadásul volt egy remek gólpassza és egy kulcsfontosságú labdalopása is.
Milwaukee-ban Kobe Bryant vezette győzelemre a Los Angeles Lakerst (111-92), a góllövőlista második helyén álló hátvéd 14/24-es mezőnymutatóval 33 pontig jutott.
Ezúttal remekül felnőttek Kobe mellé a csapattársak is, Lamar Odom 24, Smush Parker 21 pontot tett hozzá az összterméshez.
Az NSO ajánlja:
A Celtics azért sem lehetett a hazaiak ellenfele ezen az összecsapáson, mert 34,3 százalékos mezőnymutatóval elég nehéz meccset nyerni az NBA-ben.
Szavazás
James az utóbbi nyolc mérkőzésén hatodszor érte el vagy lépte túl a harmincpontos határt.
A Memphis hatodszor győzött sorozatban, most a New Orleans-i Darazsak estek a Szürkemedvék áldozatául (89-73).
A meccs legjobbja kétségtelenül a spanyol Pau Gasol volt, aki 7/13-as mezőnymutatóval 29 pontig jutott, és megszerzett még 15 lepattanót is.
Említést érdemel még Bobby Jackson produkciója is, aki húsz perc alatt dobott 21 pontot a Grizzlik színeiben.
ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)
| Indiana Pacers | Dallas Mavericks | 75-84 |
| Washington Wizards | Toronto Raptors | 119-111 – h. u. |
| Milwaukee Bucks | Los Angeles Lakers | 92-111 |
| Memphis Grizzlies | New Orleans Hornets | 89-73 |
| Houston Rockets | Boston Celtics | 91-73 |
| Denver Nuggets | Atlanta Hawks | 125-116 |
| Phoenix Suns | Portland TrailBlazers | 130-85 |
| Sacramento Kings | Cleveland Cavaliers | 97-102 |
| Seattle Supersonics | New York Knicks | 101-104 |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





