Kosárlabda, női U18-as Eb: jöhetnek az oroszok

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2005.08.13. 22:09
Az átlagosnál több hibával kezdődött a mérkőzés, a csapatok a kihagyhatatlan helyzeteket is elhibázták. A mieink a 12. percben Vincze révén találtak be először mezőnyből a szlovákok kosarába. Északi szomszédaink Oravcová pontjaival vezetést szereztek, és uralták is a meccs középső szakaszát. Lányaink védekezése feljavult az utolsó negyedre, lepattanózásban Horti mellé felzárkózott Hutlassa, Gadnai és Felházi is.Az utolsó percekben időnként ötletes játékot mutatott be a magyar csapat, és győzni akarása eredménnyel járt. A magyar válogatott a szlovákok elleni győzelem után ma 12.30-kor az 5. helyért Oroszország ellen lép pályára.A-divízió, Nők, az 5-8. helyért

Magyarország - Szlovákia 58-52
(4-10, 17-12, 16-18, 21-12)
Körcsarnok, 500 néző. V: Mazics (szerb-montenegrói) Huybrechs (belga)
MAGYARORSZÁG: Szondy (7), Fritz (8), HUTLASSA (9/6), Vincze (6), HORTI (19). Cs: Felházi (2), Völgyi 3, Rubold (-), GADNAI (4), Kisvári. Edző: Mészáros Zoltán
Szlovákia. Ld: Oravcová (19/3), Markiová (11/3)

Az eredmény alakulása. 4. p.: 3-5. 13. p.: 8-14. 17. p.: 12-19. 23. p.: 25-31. 28. p.: 35-38. 34. p.: 41-40. 37. p.: 49-42.

Kipontozódott: Hutlassa (38. perc)

Még nem közölt eredmények
Középdöntő, az 1-8. helyért
F -csoport: Szlovákia-Franciaország 39-61, Litvánia-Csehország 68-72.
A végeredmény: 1. Csehország 6 pont, 2. Franciaország 5, 3. Szlovákia 4, 4. Litvánia 3
A 9-16. helyért
G-csoport: Bulgária-Görögország 54-50.
A végeredmény: 1. Törökország 5, 2. Bulgária 5, 3. Lengyelország 4, 4. Görögország 4.
H-csoport: Olaszország-Németország 69-83, Horvátország-Belgium 75-78.
A végeredmény: 1. Németország 5, 2. Belgium 5, 3. Olaszország 4, 4. Horvátország 4.

A 13-16. helyért: Lengyelország-Horvátország 74-70, Görögország-Olaszország 62-46. (A két vesztes csapat kiesett az A-divízióból).
Az 5-8. helyért: Oroszország-Litvánia 74-57
A 9-12. helyért: Törökország-Belgium 89-74.