U18-as Eb: tisztes az első hazai vereség

NÔK, AZ 1-8. HELYÉRT, E-CSOPORT, 1. FORDULÓ

(17-16, 16-20, 21-24, 9-19)
Körcsarnok, 350 néző. V: Gudas (litván), Kennerman (török)
MAGYARORSZÁG: SZONDY 15/3, Fritz 2, Hutlassa 5/3, Vincze 8, HORTI 16. Cs: Felházi 8/3, Völgyi 4, Gadnai, Rubold 5/3, Kisvári. Edző: Mészáros Zoltán
SPANYOLORSZÁG. Ld: Pina 17, Carbo 15, Gimeno 14, Dominguez 13/3, Arguello 11/3
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-7. 7. p.: 13-11. 13. p.: 24-23. 18. p.: 33-33. 24. p.: 43-44. 27. p.: 49-52. 33. p.: 57-62. 38. p.: 63-73
Kipontozódott: Hutlassa (39. p.)
Szerbia-Montenegró-Oroszország 81-60. F-csoport: Csehország-Szlovákia 73-54. A 9-16. helyért. G-csoport: Görögország-Törökország 79-69, Bulgária-Lengyelország 78-71. H-csoport: Belgium-Olaszország 81-74

A mérkőzés elején fej fej mellett haladt a két együttes, annak köszönhetően, hogy a két magas emberünk, Horti és Vincze rendre eredményesnek bizonyult a tábla alól. A spanyolok azonban többször teremtettek olyan szituációt, amit a magyar csapat nem tudott kivédeni: Dominguez rendre az üres területekre befutó centerek kezébe lőtte a labdát, akik a palánk alá belépve könyörtelenül büntettek.

A harmadik negyed derekán Szondy és Rubold triplájával tartotta magát a magyar csapat, ám a spanyolok mindanynyiszor újítottak, és kegyetlenül kihasználták a mieink hibáit, sorra szerezték az elkerülhető kosarakat a nagyvonalúan nekik ajándékozott labdákból. Mészáros Zoltán társulata derekasan küzdött, de csak a tisztes vereség lett Hortiék jutalma, tehát elvesztették veretlenségüket a tornán.

U16-OS EB, B-DIVÍZIÓ, FÉRFIAK, A 9. HELYÉRT
SVÉDORSZÁG-MAGYARORSZÁG 93-92
(17-22, 19-22, 19-17, 24-18, 14-13)
Botevgrád, 100 néző. V: Cici (albán), Kratschmer (osztrák)
SVÉDORSZÁG. Ld: Karlsson 22/12, Zaghden 20, Larsson 18/12, Ryan 15, Pettersson 12
MAGYARORSZÁG: Lestár 2, Medve 14/6, Hanga 20/6, Tóth G. 4, TÓTH Á. 35. Cs: Helmeczi, Zieger 9/9, Kis, Somogyi 8. Edző: Zalay Zoltán
A magyar csapat ezzel pozitív mérlege - öt győzelem mellett mindössze három vereség - ellenére a 18-as mezőny második felében végzett. Legyőzői közül Grúzia harmadikként, a házigazda Bulgária nyolcadikként, Svédország pedig kilencedikként zárt.