Ezúttal túlságosan fáradt volt az Olaj

KÁLDOR ANDRÁS, MIHÁLYI ANDRÁSKÁLDOR ANDRÁS, MIHÁLYI ANDRÁS
2005.05.10. 22:20
Ahhoz képest, hogy mennyire fontos volt az Albacomp számára a keddi mérkőzés - vereség esetén kiestek volna a kék-fehérek -, meglepetésként hatott, hogy nem telt meg a gigantikusnak éppen nem mondható Alba Regia Sportcentrum. Bár az első kosarat ők kapták, utána mindent elsöprőnek látszó rohamot indítottak a fehérváriak az első negyedben, amely olyan sikeresnek bizonyult, hogy a nyolcadik percben már 17 ponttal vezettek - hozzá kell tenni, sem a dobószázalékra, sem a játékvezetői felfogásra nem panaszkodhattak ezekben a percekben hazai oldalon.
Kenny Younger (világos mezben) ezúttal esélyt sem adott szolnoki honfitársának, Derrrick Stroudnak (Fotó: Danis Barna)
Különösen Younger tűnt ki a vendéglátók közül, aki vagy triplát dobott, vagy kettő plusz egyes kombinációkat brusztolt ki a palánk alatt, és mivel utóbbi műfajból három is összejött neki, az első kisszünetben már 12 pont állt a neve mellett.

Aztán jött Alekszics, és jött az Olaj, egyre feljebb, olyanynyira, hogy a második játékrész közepére a szerb bedobó vezérletével hatpontnyira szűkítette a különbséget és támadhatott. Thomas triplakísérlete azonban vagy négy-öt pattanást követően kiszédült a gyűrűből, és ezzel megtört a fáradtnak tűnő vendégcsapat lendülete.

A negyed hajrájában már képes volt átdobni a zónáját az Albacomp, és ezzel minimum megnyugtatónak nevezhető előnyt harcolt ki magának a félidőre.

A fordulás után még egyszer nekidurálták magukat a Tisza-partiak, amivel nyolc pontra sikerült felzárkózniuk, de ez volt a maximum, ezzel el is lőtték a puskaporukat, hiszen innentől kezdve már egyértelműen Youngerék akarata érvényesült a pályán. Apropó, Younger, apropó, amerikaiak: ez a meccs bizony ott dőlt el, hogy a hazaiak tengerentúli kettőse kiütéssel (38-4!) nyerte meg a Thomas és Stroud elleni csatát.
Nem vitás, mindez sorsdöntőnek bizonyul egy ilyen kiélezett párharcban...

Mi volt az oka a bizonytalan játékának?
Bencze Zoltán:
Két perc alatt nem tudok felpörögni, bizonytalanná válok, ennek pedig egyenes következménye, hogy lecserélnek. Így nehéz maradandót alkotni.

Hogy ment a különcsata Stroud ellen?
Kenny Younger:
Úgy érzem, védekezésben és támadásban egyaránt sikerült elkapnom a fonalat. Az elején bejöttek a dobások, és ellenfelemet talán ez is kissé visszafogottá tette.

NEGYEDDÖNTÔ, HARMADIK MÉRKÔZÉS
ALBACOMP-SZOLNOKI OLAJ KK 91-76
(33-20, 19-17, 26-21, 13-18)

Székesfehérvár, 2000 néző. V: Forrai, Földházi
ALBACOMP: NISAVICS 17/9, SPIVEY17/6, Behr 8/3, YOUNGER 21/3, GÓBI 16. Cs: Petrovic 3, Gáspár, Bencze 4, Bódi 5/3, Wittmann. Edző: Farkas Sándor
SZOLNOK: Thomas 2, ALEKSZICS 30/12, MAJOROS 12, Stroud 2, FRANA 14. Cs: Fülöp 4, Szarvas 2, Dávid 8/3, Balogh Gy. 2, Tóth V. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 1. p.: 0-2. 3. p.: 7-6. 5. p.: 20-6. 8. p.: 28-11. 13. p.: 38-26. 17. p.: 38-32. 23. p.: 54-46.25. p.: 62-46. 27. p.: 68-48. 29. p.: 74-50. 33. p.: 82-68. 39. p.: 88-75
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára