SZEVIÉP-SZEGED-BSE-ESMA 67-64 (15-18, 21-15, 21-14, 10-17)
Szeged, 400 néző. V: dr. Páli, Kiss L.
SZEGED: TÖRÖK 9, DJELMIS 14/6, MÉSZÁROS 15/6, Ajanovics 15, Kajdacsi 8. Cs: Nagyová 2, Roczkov 4. Edző: Ujhelyi Gábor
BSE: HOLLAND-CORN 15/9, KOSJÁR 11/3, Hagara 14/3, Horváth Zsuzsa 15, Perovics 7. Cs: Papp 2, Fürész D., Andó. Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 10-12. 8. p.: 13-16. 12. p.: 15-22. 17. p.: 30-28. 19. p.: 34-30. 22. p.: 36-39. 25. p.: 44-39. 28. p.: 54-40. 32. p.: 57-52. 38. p.: 65-59
A második negyed közepén egy 12-0-s rohammal vette át a vezetést a Szeviép-Szeged, és a térfélcseréig meg is tartotta előnyét, az első félidő legértékesebb játékosának, a nagyszünetig 16 IBM-pontig jutó Mészárosnak köszönhetően. A harmadik játékrész hajrájában állva hagyta sokat hibázó ellenfelét a házigazda, így a Szeviép tízpontos vezetésével kezdődött az utolsó felvonás. A végső dudaszó megszólalása előtt három és fél másodperccel, 67-64-es állásnál a BSE vezethetett támadást - eredménytelenül. A Szeviép-Szeged harmadik helyezést érő győzelemmel zárta a rájátszás középszakaszát.

SZOLNOKI NKK-DIÓSGYÔRI KSK 48-61 (13-18, 16-9, 11-20, 8-14)
Szolnok, 300 néző. V: Fekete, Győrffy
SZOLNOK: Kocsis 2, Vida 4, SOMOGYI 10/6, Farkas 9, HORTI 9. Cs: Orsó 6/6, Szalay 2, Kmézics 6, Takács. Edző: Gálos László
DIÓSGYÔR: Englert 4, EÖRDÖGH 18/9, FODOR 11/3, Fürész E. 4, Ambrus 11. Cs: Halmos 5/3, Farmer 8, Szavercsenko. Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9-4. 8. p.: 11-14. 14. p.: 16-25. 17. p.: 24-27. 25. p.: 29-33. 28. p.: 31-41. 34. p.: 46-51. 38. p.: 46-59
Kipontozódott: Farmer (25. p.), Kocsis (32. p.)
Álmosan kezdett az esélyesebb Diósgyőr, így Horti centermunkájának köszönhetően eleinte a házigazda tartott előbbre, ám amikor keményebb védekezésre álltak át, fordítottak a három egykori szolnokit foglalkoztató vendégek. Tíz ponttal meglépett a DKSK, és talán ezért lehetett, hogy kicsit elkényelmesedett, így a félidő végére Somogyi és Orsó tripláival visszaszerezték a vezetést a fiatal vendéglátók. A nagyszünet után félpályás letámadással próbált zavart kelteni a Diósgyőr a sárga-kékek soraiban, de a legnagyobb gondot az okozta a Tisza-partiak számára, hogy elveszítették legjobbjukat, miután Hortinak egy ütközés következtében felszakadt a bőr a szeme alatt. A végjáték nagy futás, sok hiba és diósgyőri pontok jegyében telt.

A hét végén elkezdődő rájátszás elődöntőjében a Pécs a Diósgyőrrel, a Sopron pedig a Szegeddel csap össze, míg az alsó ágon az 5-8. helyért BSE-Szekszárd és Szolnok-Zalaegerszeg találkozóra kerül sor, a párharcok két nyert mérkőzésig tartanak.