KIRIPOLSZKY TAMÁS, FAZEKAS ERVIN, MEDGYESY FERENC, GAÁL ISTVÁN, BÓDI CSABA, LASZTOMÉRY ANDRÁSKIRIPOLSZKY TAMÁS, FAZEKAS ERVIN, MEDGYESY FERENC, GAÁL ISTVÁN, BÓDI CSABA, LASZTOMÉRY ANDRÁS
Tóth Gábor (a labdával) ezúttal egy triplát süllyesztett el a gyûrûben(Fotó: Czeglédi Zsolt)

DEBRECENI VADKAKASOK-KAPOSVÁRI KK 75-69 (20-18, 22-16, 16-16, 17-19)
Debrecen, Oláh Gábor u., 2000 néző. V: Király, Hegedűs
DEBRECEN: Toya 2, Lee 13, HORVAT 15/6, Thomson 4, SZENDREI 12. Cs: LÓRÁNT 10/6, ANZULOVIC 11/6, Trummer 2, Tóth G. 6/3. Edző: Robert Reid
KAPOSVÁR: STRNAD 11/3, MOSELEY 26/15, Dénes 4, Trepák 5, KUNC 12. Cs: Filipovics 1, Primc 10/9, Szőke, Kiss K. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-10. 8. p.: 14-12. 13. p.: 26-18. 18. p.: 36-30. 23. p.: 46-34. 28. p.: 53-41. 31. p.: 58-56. 37. p.: 67-62
Kipontozódott: Toya (39. p.)
Még két perc sem telt el, máris időt kért Robert Reid edző. Mintha a hazaiak játszottak volna idegenben - legalábbis ez volt az érzése az embernek. Mi tagadás, a Vadkakasok együttese valóban régen szerepelt régi-új otthonában, az Oláh Gábor utcai csarnokban, amely kis híján zsúfolásig megtelt a rangadóra. Az amerikai tréner feddő szavainak meg is lett az eredménye: a 8. perc elején Lee pöccintette a hálóba a gyűrűről lecsorgó labdát, és ezzel először vezetett a Debrecen. Nagy iramú, rengeteg hibával tarkított, ám szép jelenetekben is bővelkedő mérkőzésen az utolsó negyed sok izgalmat tartogatott, hiszen az "odavágón" győztes kaposváriak elsősorban a remeklő Moseley vezényletével két pontra megközelítették ellenfelüket. Fordítani azonban nem tudtak, mert Anzulovic a hajdúságiak számára éppen a legjobbkor sülylyesztett el a gyűrűben két triplát. Egyébként olyan nagy volt a küzdelem, hogy a harmadik negyedben a játékosok kétszer is lebontották a pályát övező reklámtáblákat. Az első esetnél, amikor is Kiss Kornél lökte ki Anzulovicot, a horvát idegenlégiós meg is sérült a fején, de szerencsére folytatni tudta a játékot.

Minek tudható be a számos eladott labda és kihagyott ziccer?
Szendrei József:
Bizonyára furcsán hangzik, de nekünk is szokatlan volt újra a régi környezetben kosaraznunk, és szerintem ez zavart meg bennünket. A lényeg azonban, hogy megvertük a címvédőt.

ALBACOMP-MARC-KÖRMEND 86-71 (21-19, 22-17, 19-18, 24-17)
Székesfehérvár, 1900 néző. V: Földházi, Téczely
ALBACOMP: NISAVICS 9, Spivey 13/3, Gáspár 3, GÓBI 17, YOUNGER 17/3. Cs: Behr 8/6, Bencze 10, Bódi 3, Wittmann, Petrovic 6. Edző: Farkas Sándor
KÖRMEND: Zuniga 14/3, Kutasi 4, FERENCZ 13/9, VIDACAK 16, Grebenár 4. Cs: Vavra 14, Cubela 6/3, Érsek. Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-10. 13. p.: 25-26. 18. p.: 34-30. 25. p.: 51-44. 34. p.: 68-58. 37. p.: 74-63
Kipontozódott: Grebenár (34. p.), Vidacak (37. p.), Ferencz (37. p.)
Talán a nagy akarásnak tudható be, hogy mindkét csapat rengeteg hibával játszott. A hazaiak hibáztak valamivel kevesebbet, és ez néhány pontos előnyt jelentett a számukra. A záró negyedben már valamivel színvonalasabb volt a játék. A körmendiek nagyon akartak, a fehérváriak azonban ekkor már jobban védekeztek, így reális eredmény született.

Mennyi valósult meg a taktikából?
Farkas Sándor:
Tudvalévő, hogy a körmendiek nagyon jó távoli dobók, ezért a hárompontos dobások megakadályozása volt az egyik cél, valamint Grebenár kikapcsolása. Hetven százalékban sikerült az elképzelésünk, de a lényeg az, hogy a gödörből egylépésnyire már kijjebb kerültünk.

ATOMERÔMÛ SE-FALCO-SWIETELSKY KC SZOMBATHELY 89-60 (27-18, 16-16, 22-10, 24-16)
Paks, 1100 néző. V: Ádám, Bognár
ATOMERÔMÛ: MÉSZÁROS 8, MONROE 20/3, Kiss Zs. 8/3, Mélicie 10, Czigler 14. Cs: Sitku 5/3, PAVLÍK 21/15, Lőrincz 3/3, Dohar, Jilling. Edző: Zsoldos András
FALCO: GRÁCZER 14/3, Henrik 4/3, PANKÁR 15/6, REED 7, Crouse 8/3. Cs: Horváth B., Feigl 3, Mándity, Borszéki 5/3, Váradi 4. Edző: Váradi Attila
Kipontozódott: Mélicie (38. p.)
Mindkét fél egy-egy meghatározó játékosa nélkül kezdte a mérkőzést, hiszen a paksiaknál a Debrecenben megsérülő Smith, míg a vendégeknél a betegség miatt távol maradó Kálmán hiányzott. Az ötödik perc elejére az Atom kezdői közül már mindenki feliratkozott a pontlistára, míg a szombathelyieknél egyedül Pankárra hárultak a terhek - bár a válogatott játékos közelről és távolról egyaránt pontosan dobott, a hazaiak 8-10 pont körüli vezetését nem tudta megakadályozni. A hét közben fájdalmas betlit eredményező debreceni fellépéshez képest nagyságrendekkel jobban játszó ASE teljesítményén a beálló Pavlík még lendített egyet, pillanatok alatt nyolc pontot szerzett, ám ekkor még nem hagyták magukat leszakítani Gráczerék. A szünet után tovább fokozta az iramot az Atom, és nemcsak gyorsan, eredményesen is járatták a labdát a paksiak. Jól játszott az ASE, Mészárosék gyakorlatilag esélyt sem adtak az egyre fáradó, így pontatlanná váló Falcónak. A záró tíz perc ennek megfelően már semmi izgalamat sem hozott, jelentős fölényük birtokában a paksiak örömjátékot mutattak be.

GUNARAS KC DOMBÓVÁR-SZOLNOKI OLAJ KK 72-84 (15-21, 15-24, 18-23, 24-16)
Dombóvár, 500 néző. V: Vígh, Szilas
DOMBÓVÁR: FORBES 18/9, Radnóti, HENDLEIN 10/3, PANTA 26/3, Edmonson 6/3. Cs: Mhos 4/3, Krasznai T. 2, Tömösváry 4, Balogh L. 2. Edző: Kovács Nándor
SZOLNOK: THOMAS 24/15, Majoros 8/3, ALEKSZICS 18/6, STROUD 8/3, Frana 7/3. Cs: Tóth V., Szarvas 6/6, Fülöp 6, Dávid 7/3, Balogh Gy. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása: 5. p.: 6-11. 15. p: 25-30. 25. p.: 41-54. 35. p.: 59-73
Kipontozódott: Krasznai T. (40. p.)
Az esélytelen hazai együttes 30 másodperc elteltével 4-0-ra vezetett, amivel alaposan meglepte az öt légióssal kezdő Tisza-partiakat. Három távoli sikeres dobással fordítottak a látogatók, és előnyüket a negyed végéig meg is őrizték. A vendégek sikeres távoli dobásai miatt nemigen tudott közelebb kerülni a hazai együttes, két perccel a lefújás előtt 70-78-ra mégis felzárkózott. a A Dombóvár előtt felcsillant a fordítás lehetősége, a végjátékban mégis Thomasék akarata érvényesült.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

FENSTHERM-VITAI EGER-UNIVER KSE 90-91 (24-19, 20-27, 28-20, 18-25)
Eger, 700 néző. V: Kóthay, Gál
EGER: DJOKICS 9/3, Kahrimanovics 12, JOKSZIMOVICS 25/21, KRAIDY 21/3, STULGA 16. Cs: Zsemlye 2, Ughy 5/3. Edző: Goran Mijovics
UNIVER:BRADFORD 21/12, HORVÁTH Á. 16/3, Celej 15/6, MCCLENDON 20, LAPOV 14/4. Cs: Boros 4, Horváth Cs. 1. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8-4. 5. p.: 10-8. 9. p.: 18-19. 13. p.: 27-26. 16. p.: 32-35. 18. p.: 42-41. 23. p.: 58-54. 28. p.: 69-61. 33. p.: 81-68. 39. p.: 88-87
Kipontozódott: Jokszimovics (36. p.) Kraidy (36. p.), Kahrimanovics (40. p.), Boros (40. p.)
Játékosfronton ezúttal nem, az edző személyét illetően viszont tudott meglepő húzással kirukkolni az egri csapat. Goran Mijovicstól új impulzusokat vártak a Sasoknál, és a szerb szakember ebben a tekintetben meg is felelt a várakozásnak. Hihetetlen odaadással vezényelte Kraidyékat, akik az első negyedben gyorsan felvették a tréner ritmusát. A vendégek "hosszabb kispadja" már a második 10 percben kamatozott. Bradfordék összeszedettebb játéka vezetést is eredményezett, ám Mijovics mester is jól húzott lapokat, így mindössze két pont volt a hírös város csapatának előnye a nagyszünet előtt. A triplákról szólt a harmadik negyed, ebben Jokszimovics egyszerűen nem tudott hibázni. A nemrég visszatért szerb játékos vezényletével ragyogó játékrészt produkáltak a házigazdák, így nem keltett meglepetést, hogy a végén ébresztőt fújt csapatának a népes kecskeméti tábor. Joggal: kedvenceik nagyon visszaestek. A már 13 ponttal is vezető Sasok aztán a 36. percben két kulcsjátékosukat is elvesztették, ám akkor még aligha gondolt bárki is arra, hogy milyen végjáték következik. Két másodperccel a befejezés előtt, 88-89-es állásnál Ughy mindkét büntetőjét bedobta, majd a hazaiak pillanatnyi figyelmetlenségét kihasználva McClendon indította Horváth Ákost, aki az Univer javára döntötte el a pontok sorsát.

Tíz másodperccel a vége előtt gondolt-e arra, hogy nyerhet a csapata?
Meszlényi Róbert:
Csak a szerencsén múlott a győzelmünk. Nagyon rosszul játszottunk.

MAFC-Újbuda-Marso-Carno Suzuki NYKK 68-83 (17-21, 13-18, 16-24, 22-20)
Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. V: Váradi, Frányó
MAFC: POJBICS 19/6, Kangyal 10/6, Molnár A. 6, SAJNI 19, Fisher 8. Cs: Smigic 6/6, Kecskés, Balogh Z., Tóth Sz. Edző: Dinnyés Attila
NYÍREGYHÁZA: Maljkovics 7/3, STAKIC 17/3, PAVLOVICS 17/3, SCOTT 20/6, LIVAJIC 19. Cs: Ádám 3. Edző: Merim Mehmedovics
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-10. 8. p.: 12-18. 14. p.: 23-31. 18. p.: 30-33. 23. p.: 34-45. 26. p.: 36-54. 29. p.: 39-62. 33. p.: 51-69. 36. p.: 58-71. 38. p.: 64-77
Az alsóházi helyosztón a nyíregyháziak kezdtek öszeszedettebben, Scott triplája, valamint Livajic 2+1-es kombinációja után a harmadik perc végén már nyolc ponttal vezettek. Kangyal vette hátára a MAFC-ot, két sikeres hárompontosának köszönhetően felzárkózott ellenfeléhez a házigazda. A vendégek azonban rendre megújultak, agresszívan védekeztek, és tartották néhány pontos előnyüket. A második tíz percben a hazaiak már a palánk alatt is eredményesebbnek bizonyultak. Pavlovics triplája azonban lehűtötte a kedélyeket, és ennek betudhatóan nyíregyházi előnnyel zárult az első húsz perc. A térfélcsere után sem sokat változott a meccs képe, a vendégek uralták a játékot.