JUTASI RÓBERT, BORSÁNDI ISTVÁN, TAHIN PÉTERJUTASI RÓBERT, BORSÁNDI ISTVÁN, TAHIN PÉTER
Kaposvári KK-Albacomp 95-77 (24-26, 24-19, 29-13, 18-19)
Kaposvár, 700 néző. V: Forrai, Pálla
KAPOSVÁR: STRNAD 20/3, MOSELEY 24/9, Dénes 9/3, KUNC 15/3, Trepák 4. Cs: Szőke 10/6, Filipovics 3/3, Wylie 8, Kiss K. 2, Primc. Edző: Kmézics Zorán
ALBACOMP: Nisavics 8, SPIVEY 24/3, Behr 4/3, GÓBI 21, Bencze 6. Cs: Petrovic 5, Bódi 9/3, Soós, Gáspár. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-12. 15. p.: 32-35. 18. p.: 72-55. 25. p.: 67-51. 35. p.: 84-66
Kipontozódott: Bencze (39. p.)
A tavalyi két kupadöntős első randevúján repülőrajtot vett az Albacomp, négy perc alatt hét ponttal húztak el Góbiék, ám két perccel később már a kaposváriak vezettek, igaz, csak szolid előnnyel, és végül Góbi és Spivey pontjaival a vendégek zárták előnnyel a negyedet. A folytatásban egy perc alatt újabb ötpontos hátrányukat dolgozták le a hazaiak, és még a büntetőpontok vonatkozásában is döntetlenre álltak, de jobb hajrával, Strnad és Wylie aktivitásával a hazaiak nyerték meg a negyedet. A nagyszünet után ritkán látható, fergeteges játékba kezdtek a kaposváriak, valósággal lerohanták ellenfelüket, s már tíz ponttal elhúztak, amikor Farkas Sándor időt kért - de Moseley és Szőke további ponterősségével és tripláival a folytatásban 20 pontra nőtt a kaposvári előny. A negyedik negyedben a hazaiak az előnyt próbálták őrizni, a fehérváriak viszont a különbség csökkentésére törekedtek, ám az utolsó másodpercben Dénes triplája azt jelentette, hogy a somogyiak 18 pontos előnnyel várhatják a visszavágót.

Vásárhelyi Kosársuli-Univer KSE 100-106 (24-34, 22-19, 29-26, 25-27)
Hódmezővásárhely, 800 néző. V: Hegedűs T., Csősz
VÁSÁRHELY: DRAHOS 22/12, UTASI 34/15, NYILAS 23/6, Kováts 9/3, Gémes 12. Edző: Czuprák László
UNIVER: Boros 12/6, HORVÁTH Á. 22/9, CELEJ 20/15, Mérész T. 15/6, HORVÁTH CS. 29. Cs: Dohány 7, Vida 1. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5-3. 7. p.: 9-18. 16. p.: 40-43. 23. p.: 49-59. 24. p.: 57-60. 28. p.: 67-72. 36. p.: 88-88
Kipontozódott: Boros (30. p.), Vida (33. p.)
A Magyar Kupa kiírásának megfelelően a kecskemétieknél a három Európai Unión kívüli játékos, Lapov, McClendon és Bradford csak a nézőtérről figyelhette az eseményeket, így a lengyel Celej maradt az egyedüli külhoni az Univerben. A hazaiak megszokott kezdő ötöséből Utasi, Gémes és Nyilas is kisebb sérüléssel bajlódott, de mindhárman vállalták a szereplést. Jó játékkal kezdett a vendégcsapat, amit az is mutat, hogy hatpercnyi játék után már valamennyi Univer-játékos neve szerepelt a pontszerzők listáján. A hazaiaknál Nyilas és Utasi próbált lépést tartani a távolról is remekül dobó kecskemétiekkel. A biztos vezetés talán túlzottan is megnyugtatta a vendégeket, míg a Kosársuliban a második negyedben Gémes és Drahos is elkezdte gyűjteni a pontokat, így a vásárhelyiek három pontra is feljöttek.

Kihagyott hazai ziccerekkel kezdődött a második félidő, és ezt ki is használta az Univer. A folytatásban Utasi és Drahos szórta a triplákat, és ez újabb felzárkózást eredményezett. Parázs hangulatban kezdődött az utolsó negyed, a hazaiak szárnyaltak, és négy perccel a vége előtt utolérték a kecskemétieket. A hajrá azonban Celej tripláival a vendégeké volt, így minimális előnnyel várhatják az április 13-i, kecskeméti visszavágót.

MAFC-FALCO-SWIETELSKY KC SZOMBATHELY 83-75 (24-18, 16-20, 27-16, 16-21)
Hauszmann u., 200 néző. V: Valovics, Balogh
MAFC: SURMANN 11, HORVÁTH P. 22/12, KOLARICS 12, TÓTH N. 20/9, Végvári 2. Cs: MÁTHÉ-BARABÁSSY 14, Benyovszky 2, Kőhalmi. Edző: Dinnyés Attila
FALCO: GRÁCZER 11, Henrik 2, Pankár 13/6, BORSZÉKI 16/6, Reed 13. Cs: Mandity 8/6, Feigl 2, VÁRADI 10/3. Edző: Váradi Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5-4. 7. p.: 18-16. 9. p.: 22-17. 12. p.: 30-23. 16. p.: 34-34. 19. p.: 36-36. 22. p.: 44-43. 25. p.: 52-43. 29. p.: 65-54. 31. p.: 71-54. 35. p.: 79-65. 38. p.: 83-71
Kipontozódott: Horváth P. (40. p.)
A mexikói-amerikai Crouse a Magyar Kupa szabályai, Kálmán pedig betegsége miatt maradt otthon a vendégek keretéből. Ezzel szemben a hazaiak egészséges önbizalommal telve léptek pályára, és meglepetésre az első perctől kezdve vezetve nyerték meg a találkozót. A fővárosi egyetemisták egymást múlták felül és Horváth, valamint Tóth vezérletével méltán csikartak ki nyolcpontos előnyt az egy hét múlva rendezendő visszavágóra.