Az Indiana Miamiban diadalmaskodott

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2005.01.22. 20:45
Címkék
Mindkét főcsoportban hosszabbításban kiharcolt vendégsikert hozott a legutóbbi játéknap legnagyobb rangadója. Nyugaton a San Antonio 17 pontos hátrányból állt fel Phoenixben, míg Keleten az Indiana az utolsó másodpercben dobott Jamaal Tinsley-kosárral kényszerítette ki a hosszabbítást Miamiban.
Kezdjük Arizonában, ahol a liga két legjobb mutatóval álló alakulata csapott össze. Igaz, formája alapján a Phoenixet manapság nem lehet rettegett egyletnek nevezni, a Spurs elleni meccs előtt zsinórban ötször kapott ki. Úgy tűnt, a rossz sorozat véget ér, hiszen a negyedik negyed előtt tizenhét pontos előnyt csikart ki a hazai csapat. Ám nem jött össze a győzelem és a ligaelsőség visszaszerzése, ugyanis a 48 pontos karriercsúcsot elérő Manu Ginóbili vezette vendégek feltámadtak, és a dudaszónál a phoenixi Shawn Marion triplája kellett a hoszszabbításhoz.

Amare Stoudemire (32), a Suns ásza nem tudta féken tartani Manu Ginóbilit
Amare Stoudemire (32), a Suns ásza nem tudta féken tartani Manu Ginóbilit
Amare Stoudemire (32), a Suns ásza nem tudta féken tartani Manu Ginóbilit
Ebben azonban már nem ismert kegyelmet a Spurs, amely sorozatban harmadszor nyert, míg az idényt 31, 4-es győzelem, vereség mutatóval kezdő Suns már 31, 10-zel áll. Keleten a főcsoportelső Miami az eltiltott Ron Artest nélkül is fantasztikus Indianát fogadta, és saját bőrén érzékelte, mennyire elkapta a fonalat Tinsley. A legutóbbi három meccsén harmincpontos átlagot produkáló védő ezúttal is parádézott, ráadásul kilenc tizedmásodperccel a vége előtt az ő kosarával egyenlített a Pacers. A hosszabbításban aztán átvette a stafétát Reggie Miller, és két triplával eldöntötte a mecscset. A két O’Neal külön párharcát Jermain 26 ponttal és 14 lepattanóval megnyerte a 24 pontot és tíz lepattanót jegyző Shaqkel szemben.

Szavazás

Ki volt az alapszakasz legértékesebb játékosa (MVP)?

---- N ---- &
Legfrissebb hírek

Kovács Mátyás csapattársa lehet Gruber Zsombor – sajtóhír

Labdarúgó NB I
10 perce

Meccsélménnyel felérő kaland Zabrze mélyén – videó

Európa-liga
27 perce

Nem áll meg a forgóajtó: jönnek-mennek az F1-es csapatfőnökök

F1
44 perce

„Tartom magam ahhoz, amit mondtam, és amiért kiállítottak” – négy mérkőzésre tiltották el Bódog Tamást

Labdarúgó NB I
46 perce

Lengyel huligánok ferencvárosi szurkolókra támadtak egy zabrzei pizzériában

Európa-liga
1 órája

Vízilabda: győzelem a törökök ellen az U20-as férfi Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Bátori Lilianna nem gondolta volna, hogy a 188 centiméter kevés lesz az Eb-döntőhöz

Atlétika
2 órája

A bíróság felmentett, a szövetség viszont eltiltott a válogatottságtól négy kanadai hokist

Jégkorong
2 órája