KARVALITS LEVENTE, WEISZ FERENC, FEKETE LÁSZLÓ, DOMONKOSI IMREKARVALITS LEVENTE, WEISZ FERENC, FEKETE LÁSZLÓ, DOMONKOSI IMRE
ZALA VOLÁN-ZTE-SZOLNOKI MÁV-COOP SE 62-90
(18-13, 17-26, 12-25, 15-26)

Zalaegerszeg, 100 néző. V: Kiss L., Pestality
ZALAEGERSZEG: HELLER 12/3, Szélesy 4, Csontos 8, Fowler 13/3, VIALL 17. Cs: Németh, Ruzicková 8. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: DJELMIS 12/6, FÜRÉSZ E. 9/3, Volnaja 12/3, FARMER 18/3, Marcauskaité 10. Cs: Papp 12, ENGLERT 10/6, Farkas 5/3, Fülöp 2. Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 6. p.: 15-11. 15. p.: 27-27. 24. p.: 38-48. 35. p.: 52-77

Blahuskovával nem bírt a BEAC (Fotó: Czagány Balázs)
Bátran, pontosan végigjátszott figurákkal és a hazánkban alig ismert amerikai Viall kosaraival egészen a 16. percig a héten a szlovák Ruzickovát Sopronból újra kölcsönkapó hazai csapat vezetett. Ekkortól azonban kiderült, erőn felül teljesített az addigiak során a Volán, a szolnokiak ugyanis a cserepadról is válogatottakat tudtak a pályára küldeni, így Papp és Englert kosaraival az első félidő végén magukhoz ragadták az előnyt. A harmadik negyedben pedig a sziporkázó Djelmis és Farmer padlóra küldte a hazaiakat, főleg azért, mert amíg a MÁV-Coop védekezése egyre javult, Szélesyék elfáradtak.

VENTWEST-FOTON SOPRON-SZEVIÉP-SZEGED 54-67
(16-19, 14-15, 10-19, 14-14)

Sopron, 300 néző. V: Németh, Sabáli
FOTON: KOCSIS 8, Veres 7/3, Horváth A. 8/6, Dénes 3/3, Horváth Zsófia 9. Cs: Hadarics 6, HALMOS 11/6, Takács 2. Edző: Szilaski Tamás
SZEGED: Bulatova, Török 4, Mészáros 4, KAJDACSI 11, AJANOVICS 15/3. Cs: Russai 5/3, NAGYOVÁ 18/3, ROCZKOV 10/6, Pungor, Berta. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7-6. 6. p.: 12-10. 13. p.: 18-24. 15. p.: 22-30. 25. p.: 35-43. 34. p.: 41-59
Kipontozódott: Russai (39. p.)

A hazai csapatban a rutinos Dénes sérülten is vállalta a játékot, ám a pontszerzésben ezúttal elmaradt társaitól. A második negyedben nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a Szeged, és a jó fizikumú Ajanovics találataival átvette a vezetést. Ereje fogytával, a második félidőben a soproni csapat már nem volt képes megszorítani ellenfelét, az utolsó négy percben viszont a még akkor is lelkes fotonosok szépíteni tudtak a számukra kevésbé hízelgő eredményen. A Szeviép győzelme megérdemelt.

ATOMERÔMÛ-KSC SZEKSZÁRD-MIZO-PÉCSI VSK 36-90
(7-16, 10-22, 11-29, 8-23)

Szekszárd, 600 néző. V: Vétek, Győrffy
SZEKSZÁRD: Bukovszki 4/3, Koncz J. 3, Czukor 5, Lódi 7, VARDA 15. Cs: Bereczki 2, Tamás. Edző: Vertetics István
PÉCS: Iványi 6/3, FEGYVERNEKY 11, Károlyi 9/3, Béres 10, VILIPICS 14. Cs: BOIKO 18, Lisina 4, SEMSEI 11/3, Bujdosó 7/3. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-8. 15. p.: 11-24. 25. p.: 24-55. 35. p.: 33-73

Hála a csapatukat elkísérő pécsi szurkolóknak, az átlagosnál sokkal több néző előtt, remek hangulatban kezdődött a szomszéd várak összecsapása, melyet a címvédő vasutasok a papírformának megfelelően az első percektől irányítottak. Míg a hazaiaktól csak a szoros őrizetből néha kiszabaduló Varda jeleskedett, addig a mecsekaljai együttesben a kezdő ötös tagjai mellett a cserepadról nekirugaszkodók is maradandót alkottak. Remek védekezésükkel a pécsiek negatív csúcsot jelentő 36 ponton tartották a mezőnyből mindössze 27 százalékkal célzó atomosokat.

BEAC-ÚJBUDA-MKB-EUROLEASING SOPRON 75-93
(15-20, 24-23, 16-25, 20-25)

Gabányi-sportcsarnok, 500 néző. V: Fekete, Cziffra
BEAC: KISS 11/3, Izsák 11/3, Kovács 14/3, Kárász 8, BELLOVAI 21. Cs: Muszbek 4, Koncz N. 2, Kinter 4, Szabó. Edző: Balogh Judit
EUROLEASING: Honti 3, KOVACSEVICS 25/6, Vajda 8, BLAHUSKOVÁ 26, Matovics 12. Cs: Borovicková 8, HORVÁTH ZSUZSANNA 6, Szlimák 3/3, Seres 2, Somogyi. Edző: Natália Hejková
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-10. 6. p.: 6-16. 12. p.: 19-20. 16. p.: 24-33. 18. p.: 31-36. 24. p.: 41-52. 32. p.: 55-70. 36. p.: 60-87
Kipontozódott: Izsák (36. p.), Kárász (39. p.)
Tollaslabdaedzés miatt mintegy negyedórát csúszott a kezdés, de legalább közben kiderült, milyen kicsi a világ: miközben a két edző, Natália Hejková és Balogh Judit békésen beszélgetett az egyik kispadon, befutott Saeed Armaghani, a soproniak korábbi szakvezetője, a BEAC jelenlegi trénerének korábbi férje. Aztán érdekes volt maga a meccs is, mert akárhányszor csak kicsit is kiengedett az esélyesebb Euroleasing, azonnal feljött a lelkes és jól dobó házigazda. Látszott, mennyire hiányzik a vendégeknél a sérüléséből lábadozó Bieliková (aki már elkezdte a futóedzéseket, és nagyon várja a labdás gyakorlásokat), mert rengeteg labdát eladtak a zöld-sárgák mezőnyemberei. Kosarai nagy részét és ezáltal győzelmét is fizikai erőfölényének köszönhette az euroligás együttes.
1. Pécs 3 3 - 237-135 1.000
2. Szolnok 3 3 - 252-161 1.000
3. Euroleasing 3 3 - 240-191 1.000
4. Diósgyőr 2 2 - 183-137 1.000
5. Szeged 3 2 1 199-185 0.833
6. BSE 2 1 1 153-128 .750
7. Zalaegerszeg 3 - 3 176-243 .500
8. Foton 3 - 3 142-212 .500