SÁNDOR JÁNOSSÁNDOR JÁNOS
2003.12.18. 23:00
A szolnokiak tízese, az új-zélandi Gina Farmer két kosarat is dudaszóra dobott (Fotó: Farkas József)
2. forduló, D-csoport
Crvena zvezda (szerb-montenegrói)–Szolnoki MÁV-Coop SE 57–71 (21–17, 9–17, 15–18, 12–19)

Belgrád, 350 néző. V: Betancor (spanyol), Mehandzsiev (bolgár)
ZVEZDA: Manics (8/3), Osztojics (4/3), BELJANSZKI (16/3), JOKOVICS (20/6), Matics (9). Cs: Dabovics (–), Males (–), Jerkovics (–). Edző: Vladiszlav Lucsics
SZOLNOK: Djelmis (6/3), CSÁKÁNY (10), BJELICA (11/3), FARMER (16), Perovics (6). Cs: Englert (5/3), Szélesy (2), PAPP (15). Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–6. 15. p.: 25–25. 25. p.: 39–45. 35. p.: 51–64
Kipontozódott: Szélesy (37. p.)

A csoport két veretlen csapata lépett pályára, a szolnokiak helyzetét nehezítette, hogy a vendéglátók nem nyújtottak számukra a nemzetközi szövetség által előírt edzéslehetőséget a mérkőzés napján. A feldobást követően az első percekben a belgrádiak akarata érvényesült, a vendégek által eladott labdákból gyors indításokkal sikerült nyolcpontos előnyt szerezniük. Tapodi edző ekkor kikérte első idejét, és rendezte a sorokat: Bjelica kosaraival megkezdte felzárkózását a MÁV-Coop SE, és az első negyed végére sikerült megfeleznie a hátrányát. A második negyedtől magukra találtak a Tisza-partiak, Djelmis triplája lökést adott társainak, Papp beállásával pedig erősödött a lányok támadójátéka. A kemény, agresszív védekezés eredményeként Bjelica és Csákány is megkapta harmadik személyi hibáját a félidő hajrája előtt. Perovics duplájával sikerült átvenni a vezetést, melyet a második negyed utolsó pillanatában Farmer még növelt is.
A második félidőben a szolnokiak hazai közönsége által megszokott teljesítményt nyújtotta a vendégcsapat, úgy védekezésben, mint támadásban. Okosan kijátszva a támadóidőt biztos ziccerekig dolgozták ki Csákányék a figurákat, védekezésükkel pedig teljesen kizökkentették ritmusából a szerb szinten sztárokat felvonultató belgrádi együttest. A harmadik játékrészt megnyugtató előnnyel zárták Tapodi Péter tanítványai, és a záró tíz percben is a vendégek akarata érvényesült. Megpróbált ugyan felzárkózni a házigazda, de a nagyon jó napot kifogó magyar csapattal szemben ezúttal semmi esélye sem volt. Az i-re a pontot Farmer dudaszóra dobott kosarával tette fel a MÁV-Coop SE.

Mestermérleg
Tapodi Péter:
– Az idény legjobb játékával nyertünk a kosárlabda-nagyhatalomnak számító Szerbia-Montenegró fővárosában a hazája bajnokságában veretlen Crvena zvezda ellen. Örülök, hogy öregbítettük a magyar kosárlabda hírnevét, annak köszönhetően, hogy a hazai bajnokságban olyan fantasztikusan erős csapatokkal találkozunk, mint a Pécs, a Diósgyőr és a Sopron. Reméljük, a következő ilyen nagyszerű győzelemhez nem kell akkora figyelmeztető pofon, mint amilyet vasárnap kaptunk…