Továbbjutottak a szolnokiak

SÁNDOR JÁNOSSÁNDOR JÁNOS
2003.11.12. 23:02
Tapodi Péternek, a magyar csapat edzőjének gondot okozott, hogy két kulcsembere, Csákány és Farmer sérülés miatt kihagyta a keddi és a szerdai edzéseket, de végül mindketten vállalták a játékot. A hazaiaknak már elszálltak a továbbjutási esélyeik, így ők nyugodtan léphettek pályára.
ZKK Merkur Celje (szlovén)–Szolnoki MÁV-Coop SE 57–60
(13–17, 12–17, 12–8, 20–18)

Celje, 100 néző. V: Zurapovics (bosnyák), Lukes (cseh)
CELJE: Jereb (12/3), Markovic (4), JOCIC (21), Temnik (4), MAKSIMOVIC (12). Cs: Conková (3), Erkic (–), Kvas (1), Jurse (–), Ramsak (–). Edző: Bojan Susin
SZOLNOK: Englert (5/3), Csákány (1), BJELICA (15/3), Papp (7), PEROVICS (14). Cs: Djelmis (6/3), FARMER (12), Szélesy (–). Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–10. 15. p.: 21–21. 25. p.: 33–36. 35. p.: 47–49
Kipontozódott: Temnik (37. p.)

A mérkőzés első kosarát Bjelica érte el, amelyre azonnal jött a válasz, felváltva estek a találatok, de szinte végig a Tisza-partiak vezettek, tehát előnnyel zárták az első játékrészt is. A második negyedben felzárkózott a szlovén együttes, sőt utol is érte a MÁV-Coop SE-t, ám ekkor Englert és Bjelica hárompontosaival, valamint Perovics két duplájával hirtelen tízpontosra nőtt a magyar előny, vagyis megrázták magukat a vendégek.
A második félidő elején fokozatosan jött fel a hazai csapat, mert a szolnokiak kapkodtak, több védekezési hibát követtek el, és a dobásaikat elhamarkodták. Kemény volt a küzdelem, sok volt a személyi hiba mindkét oldalon. A befejező negyedben Farmer duplájára Jereb triplával válaszolt, ezzel együtt ebben az időszakban jól zónáztak a vendégek, és a végjátékban okosan lassították a játékot, így korrekt játékvezetés mellett megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A MÁV-Coop SE ezzel – a hátralévő két forduló eredményétől függetlenül – továbbjutott csoportjából.

Mestermérleg
Bojan Susin:
– Gratulálok a jó képességű szolnoki csapatnak, nekünk nem jöttek be távoli dobásaink, ráadásul csapatom nem képes negyven percen keresztül koncentrálni.
Tapodi Péter: – Idényünk legrosszabb játékával nyertünk. Ha ennek a mérkőzésnek a videofelvételét levetítenénk a kosárlabdabarátoknak, valószínűleg tömeges öngyilkosságot követnének el.