Legalább a lányok dolgoznak

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2003.09.09. 21:44
Címkék
Jelentjük, gőzerővel készül női válogatottunk a jövő pénteken kezdődő Európa-bajnokságra. A nemzeti együttes megint levonult Pécsre, a szövetségi kapitány, Rátgéber László ellenfelek által oly rettegett műhelyébe, és megkezdődtek az utolsó simítások, a szakvezető a felkészülési tornákon kiütköző hibák kiküszöbölésén munkálkodik.
Közben pedig bosszankodik, ami persze nem éppen szokatlan tőle, de nem árt odafigyelni a szavaira, mert többnyire sok igazság rejlik bennük, még ha néha kissé túl is dramatizálja a szituációt."Papp Krisztina a tervek szerint szerdán fog munkába állni, vagyis még mindig nem próbálhattuk ki – kezdte a leglényegesebbel, a tizenkettedik ember körüli dilemma egyik okozójának állapotáról szóló helyzetjelentéssel, aztán gyorsan témát váltott. – Még egy dolgot tudni kell, majdnem teljesen egyedül vagyok a csapattal, mindössze Lukács Béla gyúró van itt mellettem, senki más…” Hogy ez utóbbi mondat kinek szólt, csupán találgathatunk, de azt is megemlítette a mester(edző), hogy csak hétfőn érkeztek meg a hivatalos meccslabdák, és akkor sem voltak felfújva, valamint hogy a kosarashölgyek közül egyesek még mindig nem kapták meg a cipőt, amiben a kontinensviadalon játszaniuk kellene. Röviden összefoglalva: alighanem a törődést, a gondoskodást hiányolja a szövetségi kapitány.Persze azért visszakanyarodott a szakmához is, és kisvártatva már a szakmai bizottságról beszélt, amellyel konzultált a fentebb említett tizenkettedik kerettag kiválasztása kapcsán. A tárgyaló felek között egyetértés alakult ki abban, hogy ha Ujhelyi Petra csak szeptember 18-án érkezik meg a tengerentúlról a WNBA döntőjét követően, nem viszik ki az Eb-re, mondván, nem engedheti meg magának a magyar válogatott, hogy olyan játékost nevezzen, aki egyáltalán nem edzett együtt a többiekkel. Mindeközben körvonalazódik egy harmadik lehetőség is, Rátgéber ugyanis behívta a keretbe a pécsi, tehát abszolút kéznél lévő Szakács Ildikót, ami sejtetni engedi, hogy ha Papp nem gyógyul meg, és Ujhelyi túl későn jönne, ő kerül a keretbe. "Ô volt az Universiade-válogatott legjobb játékosa” – indokolta választását a tréner.A tréner, aki csapatvezetőket megszégyenítő vehemenciával tárgyal napok óta a szerb illetékesekkel arról, hogy a patraszi torna után a hét végén újra megmérkőzzön egymással a két ország válogatottja, mivel úgy érzi, szükség van még némi erőfelmérőre a Görögországban esedékes nagy megméretésig. A tornákból már kifogytunk, így hát maradnak a barátságos meccsek, és valószínűleg egy ilyenre kerül sor péntek este Újvidéken fél héttől vagy nyolctól. Az időpont azért nem biztos, mert a helyi tévésektől függ a kezdés, akik közvetíteni akarják az összecsapást, amelynek visszavágóját szombat délelőtt rendeznék. És persze beszélgetésünk végére is tartogatott egy kis kesergést, egy kis szurkát a kapitány, de legalább utolsó mondatának pozitív a végkicsengése: "Se statisztikám, se kazettám a leendő csoportellenfeleinkről, ami egy kicsit lehangoló számomra, de a csapat extrán dolgozik!”
Legfrissebb hírek

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
3 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
12 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
32 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
44 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
45 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
59 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik