Nyíregyháza: Nem átszállójegyre pályáznak

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.06.11. 20:35
Címkék
Esztendeje óriási pánikot okozott Nyíregyházán, hogy az A-csoportos férfi kosárlabdacsapat kedvezményezett helyzete ellenére elbukta a MAFC elleni osztályozót, így kiesett.
Később az NB I B-s indulás is veszélybe került, hiszen az együttest működtető gazdasági társaságnak ehhez igazolnia kellett, hogy nincs érvényben lévő köztartozása. Ez az ügy rendeződött, de a Marso-Isobau NYKK alaposan meggyengült kerettel vágott neki az évadnak. A vezetők úgy fogalmaztak, amennyiben lehetőségük lesz idegenlégióst szerződtetni, úgy egyértelműen a feljutás a cél.A hatodik forduló után a stáb elérkezettnek látta az időt a keret megerősítésére, a zsinórban elszenvedett három vereséget követően érkezett a bosnyák Fedja Jovanovics (korábban a Dombóvár és a Kecskemét alkalmazottja is volt hazánkban), illetve Sopronból Jávorszki Gábor, valamint a néhány meccsre beugró, korábban már elbúcsúztatott center, Gergely Tamás. Velük kiegészülve aztán szárnyalásba kezdett Horváth Imre legénysége, az idényből hátralévő 24 mérkőzésükből mindössze kettőt veszítettek el a nyíregyháziak, és amíg korábban botladoztak a gyengécske Piros-csoportban, addig a rájátszásban szinte leiskolázták a lényegesen erősebbnek vélt riválisokat. A középszakaszban 7–1-es győzelem–vereség mutatót produkált a gárda, a rájátszásban pedig mindkét ellenfelét (az elődöntőben a Kanizsa KK-t, a fináléban pedig a SMAFC-ot) 3–0-ra verte.Mindez mára történelem, hiszen a feljutással újabb fejezet kezdődik a csapat életében. A vezetők egy olyan társaságot szeretnének kialakítani, amely megállja a helyét az A-csoportban, és nemcsak átszállójegyet vált oda. Ami a személyi kérdéseket illeti, a szakvezető Horváth Imre marad, ő a bajnok Körmend edzőjéhez, Zsebe Ferenchez hasonlóan elsőéves vezetőedzőként ért a csúcsra – igaz, "csak” a B-csoportban. A keretből csak Jovanovics és Kollár Zoltán szerződése érvényes a következő idényre, de a vezetőség valamennyi játékossal egyeztetett, a tulajdonosok már ismerik a kosarasok igényeit, és hamarosan eldől, hogy elfogadják-e azokat. A B-csoportban csaknem 29 pontos átlagot elérő bosnyák bedobó mellé várhatóan két idegenlégiós érkezik, közülük az egyik center lesz, a másik pedig a tárgyalásokat követően fennmaradó "lyukas” posztot tölti be (információink szerint felvetődött a szabolcsiak egy korábbi kosarasa, a szolnoki Pavlovics Predrag visszatérése is, ám ezt a hírt nem erősítették meg a nyírségi klubelöljárók). Az már bizonyos, hogy az új idényben is kettős ügyvezetés lesz a Nyíregyházi Kosárlabda Klub Kft.-ben, vagyis Makrai László és Gyarmati Mihály újabb egy évre bizalmat kapott a tulajdonosoktól.
Legfrissebb hírek

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
7 perce

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
12 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
17 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik