Streetball: Kőbányán rajtol a sorozat

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2003.05.19. 21:35
Címkék
Az arcok ismerősek voltak, a témák is, a helyszín viszont újdonságszámba ment: ezúttal Kőbányán, a Pataky Művelődési Központban került sor az adidas-streetball challenge évadnyitó sajtótájékoztatójára. Korábban a Városligetben tartották a hasonló rendezvényeket a szervezők, a változtatásnak azonban természetesen megvan a maga magyarázata, ugyanis a főváros tizedik kerülete ad otthont az idei versenysorozat első állomásának. Azon- belül is egészen pontosan az újhegyi Sportliget, ami már évek óta helyszíne a népszerű sportszergyártó cég még népszerűbb utcai kosarasfesztiváljának.Az első játéknap május 31., egy szombati nap, ráadásul egy nem is annyira távoli szombati nap, ugyanis már két hét sincs a kőbányai streetballig. Nevezni természetesen már lehet, mégpedig a szokott helyeken, tehát a fővárosi Váci utcai és Váci úti adidas-márkabolton, valamint a Dózsa György út 53. alatt található központi versenyirodán kívül a helyi sportirodában is, aminek a pontos címe a következő: 1103 Budapest, Kozma utca 5. Akik még ezen a héten leadják a jelentkezésüket, ingyen vehetnek részt a dobóversenyeken, amiket ebben az esztendőben hat különböző kategóriában rendeznek meg: lesz Yamaha-adidas 2ball game, zsákolóverseny, Lego büntetődobó-verseny, Opel hárompontosdobó-verseny, Ico 3 shots, és QBE lucky-dobás – ha valaki netán nem tudná, melyik fantázianév mit takar pontosan, hát egy okkal több, hogy kizarándokoljon a zöldövezetbe, a kőbányai Sportligetbe.És végül néhány szót a továbbiakról: június 21-én Szekszárdon folytatódik a sorozat, majd a következő helyszín Békéscsaba, ahol július 6-án veszik birtokukba a Csaba Center környékét az utcai kosarasok. Augusztusra már két állomást is beiktattak a szervezők, 16-án Körmenden, 31-én pedig Dombóváron tesz látogatást az adidas-streetball vándorcirkusza, hogy aztán szeptemberben a 7-i debreceni rendezvény után szokás szerint a Városligetben záruljon a sorozat már jócskán belelógva az őszbe, 20-án. Napra pontosan három hónappal a már ugyancsak szokásosnak mondható, év végi Kelet–Nyugat gála, illetve Street Jam Session előtt, amelyre az újonnan felépült Budapest Arénában kerül sor.Aki pedig még több információra vágyik az utcai kosarasfesztiválokkal kapcsolatban, az üsse be internetes böngészőjébe a www.streetballnet.hu címet. Innen egyébként a nevezési lapot is le lehet tölteni. Éljen a modern technika!
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
3 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
17 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
29 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
53 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik